Wpis z mikrobloga

@szalony_kefir: ja miałem niedawno koronę i chorowałem 30 dni. Straciłem zarówno węch jak i smak. Powiem tak: osobiście nie czułem absolutnie nic: ani alkoholu ani czosnku ani papryczek chili, dosłownie nic (trwało to kilka dni coś około 8-9)
W razie dalszych pytań służę pomocą
  • Odpowiedz
I na czas próby jeszcze disco polo puścić! Nic tak nie pachnie jak wódka po disco polo xD


Ale utrata słuchu i gustu to nie są objawy Covid
  • Odpowiedz
Spróbujcie wypić z 20ml czystej wódki i ocenić. Czy leci jak woda, a może dalej jest ten niefajny odruch wymiotny?


@szalony_kefir: Tak na prawdę traci się tylko węch. Wrażenie braku smaku wynika właśnie z utraty węchu bo to zapach odpowiada za większość doznań smakowych. Ten eksperyment możesz przeprowadzić na sobie po prostu zatykając nos.
Patuptap - > Spróbujcie wypić z 20ml czystej wódki i ocenić. Czy leci jak woda, a moż...
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: Jakiś czas temu byłam lekko przeziębiona. Smak odczuwałam słabiej, węch również, ale myślałam że to od alergii. Niebieski zrobił mi wtedy drinka, który był totalnie bez smaku... Pamiętam jak dolewałam więcej alkoholu i nadal nic, aż w końcu spróbowałam samej tej wódki i gdyby nie to, że nie zamarzła w zamrażarce, byłabym absolutnie pewna że to zwykła woda. Teraz dałeś mi do myślenia xD
  • Odpowiedz
ja miałem niedawno koronę i chorowałem 30 dni. Straciłem zarówno węch jak i smak. Powiem tak: osobiście nie czułem absolutnie nic: ani alkoholu ani czosnku ani papryczek chili, dosłownie nic (trwało to kilka dni coś około 8-9)


@GodejMiTeresa: A temperaturę pokarmu czułeś?
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: nie mam smaku od 60 dni, zdrowy jestem od ponad 30. Nie czuję smaku wódki, jedynie lekki posmak alkoholu. Na imprezach popijam delikatnie wodą, bo mimo że nie ma smaku to kac jest normalnie.
  • Odpowiedz