Wpis z mikrobloga

Kolejny raport sektorowy PKO BP. Twierdzą, że spadki będą postępować.

Oceniamy, że w najbliższych kwartałach spadek cen będzie postępował (prawdopodobieństwo 60%), jego skala będzie zależała od szybkości powrotu na ścieżkę ożywienia gospodarczego i dalszego przebiegu epidemii.

http://www.pkobp.pl/media_files/896b3539-dc0f-46c8-becc-6673fdae9c3d.pdf

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 13
@mickpl: Miało być 15% w ciągu roku. Teraz jest: może spadnie, może nie. Jak spadnie to prawdopodobnie do połowy 21.
Oki, czyli skoro w większości miast poza wawą i wrockiem (ok 3%) ceny transakcyjne nie spadły, to nawet jeśli zaczną spadać to zgodnie z tą prognozą w połowie
21 się odbiją.
Jeśli się ta prognoza sprawdzi to potwierdzi się to co mówiłam na początku, że jak ktoś ma gotówkę i kupuje
@mickpl: Ewentualnie jest możliwość rozwarstwienia w cenach nieruchomości, z moich obserwacji wynika, że topowe miejscówki drożeją (Wola), a na takiej Pradze to da się nawet odebrane mieszkanie od developera kupić.
@rebekka: to, że czepiasz się tego, że ktoś przewidywał jakieś spadki i się to póki co nie sprawdziło. Więc ja analogicznie wskazałem, ze były tez chmary znawców, wg których nieruchomosci mogą tylko iść w górę. I to tez się tak średnio sprawdza.
@rebekka: to, że czepiasz się tego, że ktoś przewidywał jakieś spadki i się to póki co nie sprawdziło. Więc ja analogicznie wskazałem, ze były tez chmary znawców, wg których nieruchomosci mogą tylko iść w górę. I to tez się tak średnio sprawdza.


@Waldemar_Wpieldor: pewnie, masz racje. Z tym, że ja skomentowałam tylko raport PKO, bo to oni prognozowali -15% do końca roku. Choć prognozowali to jakoś w kwietniu kiedy sytuacja