Wpis z mikrobloga

@bh933901:

Tak, posiadanie broni do obrony własnej to zabawa w harcerzyki XD


Dyskusja zaczęla się od konfliktu do którego wystawia się armie wyposażone w konkretny sprzęt i na tym tle jak ma się "broń do obrony własnej" w rękach randomowych ludzi?

A ja ci mówiłem, że nie.


Mocarny argument, natomiast nadal ani słowem się nie zająknąłeś jak "broń do obrony własnej" byłaby w stanie cokolwiek zmienić jeśli armia wyposażona w artylerię,
autentycznie to ty jesteś jakiś #!$%@? xd harcerzyk teoretyk xd


@WiesniakzPowolania: ale opowiedz mi, jak trzeba być #!$%@?, żeby mimo wielokrotnego powtarzania, dalej twierdzisz, że jestem jakimś insurekcjonistą, ze skrupulatnym wyjaśnieniem, dlaczego? Potrafisz z taką ułomnością intelektualną wiązać buty, czy kupujesz tylko takie na rzepy? Trafiasz palcami w przycisku klawiatury, czy komuś dyktujesz tekst? Oddychasz samoczynnie, czy musisz to robić świadomie, żeby się nie udusić?
Dyskusja zaczęla się od konfliktu do którego wystawia się armie wyposażone w konkretny sprzęt i na tym tle jak ma się "broń do obrony własnej" w rękach randomowych ludzi?


@comrade: powtarzam, broń w rękach cywili nie służy do wygrywania wojny, tylko do obrony cywili

Mocarny argument, natomiast nadal ani słowem się nie zająknąłeś jak "broń do obrony własnej" byłaby w stanie cokolwiek zmienić jeśli armia wyposażona w artylerię, czołgi, lotnictwo i
No i nie do końca wiem, po co opierać się na tych nędznych poszlakach, co to OPowi chodziło po głowie, skoro po chwili napisał wprost, że chodzi o obronę cywilną.


@bh933901: Poszlakach powiadasz?

Na komentarz

bo przecież cywile z bronią bronili by granic. Sensowne


Ty odpowiedziałeś

nie granic, tylko siebie


I to ma sens, i z paroma punktami twoich wypowiedzi wyżej jestem w stanie się zgodzić, do kilku byłeś w stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@newnormal: kraje w których obywatele są największymi niewolnikami maja najmniej broni. Jakby ktoś się bał buntów no bo już tak się testuje tą wytrzymałość psychiczna ludzi od lat. Ale Polacy są nieugięci i bardzo twardzi, myślę że spokojnie jeszcze mozna podatków dołożyć byle im na ziemniaki starczyło.
@bh933901: A już na pewno to czy zostaniemy wydymani (jak pisał OP), gdy przyjdzie do wojny, nie zależy od tego co na obrazku OPa, tylko od stanu polskiej armii i ewentualnego wywiązania się ze zobowiązań przez naszych sojuszników.

Jak nasza armia nie podoła, to z bronią czy bez i tak będziemy wydymani.

Pamiętaj, że dyskusja toczy się pod wpisem OPa (#wojsko, #finscycywilebroniligranic, #dobryhoplofobtomartwy_hoplofob)) i
@bh933901:

Sam napisałeś:

mamy za mało broni na w rękach cywilów na wypadek wojny


A potem:

powtarzam, broń w rękach cywili nie służy do wygrywania wojny, tylko do obrony cywili


Czyli za mało broni na wypadek wojny, ale jak już wojna wystąpi to ta broń nie posłuży do wygrania wojny.

Można w takim razie wiedzieć przed kim się będą bronić ci cywile, zakładając że nie mają wojować z najeźdźcą?

Chcesz przykładu?
Ci co są przeciwni posiadaniu broni, niech wyobrażą sobie hipotetyczny scenariusz gdzie polskie wojsko wchodzi na teren usa i całkowity brak amerykańskiej armi, tylko sami uzbrojeni cywile. Nadal byście uważali że wojsko ma tak znaczną przewagę przeciwko uzbrojonym po zęby obywatelom ? Wejście do dowolnego miasta, wioski wiązałoby się z ogromnym ryzykiem dla żołnierzy. Wiadomo że można walnąć rakietą i zrównać z ziemią pół miasta, ale wszystkiego nie zbombardujesz bo po 1