Wpis z mikrobloga

@Moon_Dancer po 1 czolgi nie nadaj sie do walki w miastach....
Po 2 ciekawe ile rakiet balistycznych trzeba by wystrzelic, zeby zniszczyc np 50tys domow.... Dosc sporo nie? Co ciekawe czesto takie rakiety sa drozsze niz domy ktore niszcza.... Ze o tym poco ewentualbemu najezdzcy wielkie polacia gruzu juz nie wspomne.
Gospodarka w czasie wojny to zupelnie inna sparawa
  • Odpowiedz
Szwajcaria to ma taki system bankowy że ktokolwiek by ich zaatakowal to z automatu stałby się wrogiem reszty świata xd


@WiesniakzPowolania: to prawda, ale i pomimo tego są przygotowani na ewentualny atak zbrojny ze strony innego kraju, mają odpowiednie procedury obronności, mieszkańcy mają na tą okoliczność przygotowaną b--ń i amunicję.
W Polsce takie rzeczy nie do pomyślenia i nie mówię tu nawet o posiadaniu broni a o takim planowaniu ewentualnego
  • Odpowiedz
@Ark00 ale widziałeś może położenie Szwajcarii która jest z każdej strony otoczona bardzo wysokimi górami ? Taki Afganistan Europy. Poza tym jak już wspomniałem. Tam jest kasa całego świata. I to jest dla nich najlepsze zabezpieczenie.Nikt się nie odważy ich ruszyć.
  • Odpowiedz
Poza tym jak już wspomniałem. Tam jest kasa całego świata. I to jest dla nich najlepsze zabezpieczenie.Nikt się nie odważy ich ruszyć


@WiesniakzPowolania: no przecież się zgodziłem z Tobą, nie musisz mi tego powtarzać. Bardziej chciałem zwrócić uwagę na to, że nawet będąc bezpiecznymi są przygotowani na ewentualne niebezpieczeństwo, gdzie w Polsce jest planowanie optymistyczne i nastawienie typu: "a gdzie w xxi wieku ktoś by nas chciał zaatakować" a wjechanie
  • Odpowiedz
@Ark00 niestety mamy takie położenie geograficzne i takiego potencjalnego przeciwnika że jedyne co nas może obronić to naprawdę silna, nowoczesna armia zawodowa. Cała reszta to romantyczne mrzonki które mogą się skończyć masowymi grobami.
  • Odpowiedz
Uswiadom sobie ,że jak lokalne struktury nie bedą sobie radzić to tam gdzie sobie nie poradzą wysle się wojsko zas do wsparcia.


@WiesniakzPowolania: rozumiem, że uparcie będziesz ignorować fakt, iż nikt nie myśli o wygrywaniu wojny cywilami i będziesz w swoim móżdżku snuł wizje jakichś narodowych powstańców ganianych po lesie przez żołnierzy z termowizorami. Myślę, że nie będę ci przeszkadzał, bo skoro do teraz nie dotarło, mimo powtórzeń, to moje kompetencje dydaktyczne się tu kończą.

Uświadom sobie, że b--ń i jej posiadacze są ewidencjonowani w bazach
  • Odpowiedz
@bh933901 mocno p-----------m to trzeba być uparcie broniąc tezy że b--ń w ręku cywila w razie współczesnej wojny ma jakiekolwiek znaczenie mimo, że z każdej strony oczywiste fakty pokazują cos zupełnie odwrotnego. A wyciągnięcie broni w kierunku żołnierzy na patrolu skończy się śmiercią twoja, żony ,dzieci i okolicznych sąsiadów żeby dać przyklad i zniechęcić kolejnych zainteresowanych sięgnięciem po nią.
B--ń na współczesnej wojnie ma znaczenie jedynie w rękach zawodowej armii. W
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: nie, debilu. Zadecyduję, czy jestem w stanie zareagować, używając broni. I nie życzę sobie, żeby kretyn z wykopu decydował, czy to jest racjonalna decyzja, bo ewidentnie zatrzymał się intelektualnie na poziomie co najwyżej rozczarowującym.
  • Odpowiedz
No więc pytanie czy interesuje nas zabawa w harcerzyków czy konkretne sukcesy polityczne i militarne. Jeśli interesują cię konkrety i chcesz maksymalizować sukces w konflikcie to b--ń w rękach cywilów nie jest żadnym czynnikiem na plus a w ogólnym rozrachunku będzie zapewne na minus (spowoduje więcej ofiar bez osiągnięcia założonego celu)


@comrade: Tak, posiadanie broni do obrony własnej to zabawa w harcerzyki XD
Nawet nie będę tego komentował, każdy wie, że cała linia argumentacyjna opiera się na tym, że jeśli damy cywilom b--ń do ręki, to będą lecieć z nią na czołgi i bezsensownie ginąć. Każdy chyba widzi, jaki to jest argumentacyjny kabaret, więc niech zabawa trwa.

Mówiłem ci - okupant wyda zarządzenie że cywile mają oddać b--ń i 99% ludzi odda. Okupacja na tym właśnie polega że zlikwidowałeś zorganizowane struktury i zastąpiłeś je swoimi co oznacza że możesz egzekwować na okupowanym terenie zarządzenia, zwłaszcza
  • Odpowiedz