Wpis z mikrobloga

Pod jednym z moich postów (https://www.wykop.pl/wpis/52508429/co-ten-dem-#!$%@?-w-swoim-filmie-feminizm-drugi/), Mirek @Mescuda napisał coś takiego:

To co stosują a raczej mówią kobiety bardzo przypomina to co mówili niemcy o ludności żydowskiej przed 2 wojna światową. Nie rozumiem ludzi którzy bronią tych lasek '' a bo młode to i przechodzi okres to wyzywa ''. To zwalnia ich z odpowiedzialności? Wiek jest usprawiedliwieniem na szerzenie pogardy i nienawiści?


Przypomniało mi to o mocno absurdalnej sytuacji, jaka miała miejsce w USA, skąd nasze lewicowe Julki czerpią wzorce. Część z was z pewnością o tej akcji już słyszała, jednak warto sobie ją przypomnieć.

https://www.focus.pl/artykul/wstrzasajacy-przekret-trojki-naukowcow-cos-poszlo-nie-tak-na-uczelniach?page=2

Fragment;

"Feminist Mein Kampf" - Nasza walka jest moją walką: Feminizm Solidarnościowy jako intersekcjonalna odpowiedź na neoliberalny Feminizm Wyboru
Teza: Feminizm przedkładający indywidualny wybór, odpowiedzialność i kobiecą sprawczość może zostać przeciwstawiony feminizmowi unifikującemu solidarnie wokół ofiar marginalizacji kobiet w społeczeństwie.

Technicznie jednak jest to próba wciśnięcia do naukowego pisma rozdziału z książki „Mein Kampf” Adolfa Hitlera z jedynie kilkoma wyrazami zmienionymi na modniejsze.

Status: przyjęta"

Z wywiadu z autorami, który podsyłam, wynika, że były dwie prace, zawierające fragmenty Mein Kampf, gdzie w jednej z nich podmieniono słowo "Żydzi" na "biali mężczyźni" xD

Niby śmieszne i zabawne, ale jednak nie do końca.

Polecam obejrzeć.

#bekaztwitterowychjulek #bekazlewactwa #dyskryminacjamezczyzn #4konserwy #libertarianizm #niebieskiepaski
  • 5
@Andy_Rosenbaum: @Jell-o: Jeżeli porzucę skromność, to przyznam że wymyśliłem wiele terminów, słów, powiedzonek które trafiły do głównego mainstreamu w Polsce. Spokojnie, nie mam z tego absolutnie żadnych zysków :)
Co do słowa '' Oskarek'' i '' Julka '' to po części prawda.
Jako pierwszy pisałem właśnie o tych oskarkach, wtedy jeszcze nie było tak wszczepionego słowa które by opisywała tych ludzi, zjawiska itd. Gdzieś przeczytałem że ktoś opisywał sytuacje popularnych