Wpis z mikrobloga

@wokeuplikethis Prawo transferowe FIFA nie odnosi się do transferów wewnątrzligowych, jakby Linetty poszedł do innego kraju - tak. Jak pozostaje w tej samej lidze, to Lechowi nic się nie należy domyślnie wg przepisów FIFA.

Dlatego w Lechu zadbali o to, by w umowie z Sampdorią zamieścić zapis, wg którego dostaną % nawet od transferu krajowego, czego FIFA nie obejmowała nigdy.
FIFA na początku roku zmieniła przepisy. Od obecnego okienka transferowego, solidarity payment obowiązuje również w obrębie tej samej federacji. Warunek, musi to być inna federacja niż klub macierzysty


@wokeuplikethis: to chyba dotyczy nowozawartych/wytransferowanych zawodników, a nie dotyczy tych karier już wytransferowanych z rodzimej ligi?
@panbartosz: Niby spoko, ale co tak naprawdę ten klub ma z milionów euro co sezon? Bo to nie pierwszy sezon kiedy jest taka wyprzedaż w Lechu. Amica lepsze kuchenki produkuje? Więcej hajsu idzie na szkolenie? No okej, może to jakaś ultradlugoterminowa strategia, ale póki co to udało się fartem awansować do LE i w sumie już jednego typa z tego składu zdążyli sprzedać XD. Ja jakoś tego nie widzę, bo mistrzostw
@So_I_Scream: Anyway, raczej prawo nie działa wstecz i raczej nie obejmuje zawodników, którzy już opuścili rodzimą ligę przed zmianą solidarity payment? Więc tutaj raczej zapis autorski Lecha działa, a nie ogólna zasada.
@Tfor no nie działa wstecz i co w związku z tym?

Prawo wprowadzono 1 lipca, a sprzedaż Linettego z Sampy do Torino była po tym terminie, więc obowiązują ich aktualne przepisy transferowe, tak samo jak i podatkowe w danym kraju
@Tfor Lech dostał około 800 tys. euro w tym okienku od Torino jako solidarity payment i to jest fakt, którzy potwierdził najrzetelniejszy dziennikarz w branży, Piotr Koźmiński.
Nie wiem czego jeszcze oczekujesz ¯_(ツ)_/¯
@So_I_Scream: To, że dostali to dzięki zapisowi w umowie z 2016, a nie dzięki temu, że teraz się ogólnie zmieniło prawo transferowe.

Widać, że nie czytałeś ze zrozumieniem wyżej.
@Tfor no ja #!$%@? xD masz jak byk napisane że prawo z solidarity payment się zmieniło i OBOWIĄZUJE już wewnątrz ligi, co zresztą potwierdzili rzetelni ludzie w branży a ty dalej swoje bo tak Ci się wydaje xDD