Wpis z mikrobloga

Jestem początkującym, samotnie mieszkającym 20+latkiem. Ojciec niczego mnie nie nauczył z #majsterkowanie). Mam 2 lewe ręce. Ale chcę z tym walczyć i mam do was prośbę - czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać wiertarko-wkrętartkę do mieszkania (sporadyczne używanie) oraz ewentualne mógł doradzić jakie inne narzędzia powinienem zakupić, które mogą mi się przydać w mieszkaniu "razie "W". Nie robię remontu.
  • 131
@Poksipol tylko nie bierz tych chińskich czarno zielonych wiertarek z biedry, ojciec się skusił, bo tanie, a do dupy to.
Niby wielkie a mocy mało, udar to tylko z nazwy i hałasu, no i najgorzej że osi nie trzyma i wiercąc wiertłem 6 robisz dziurę na 8
Jak Cię stać zainwestować ciut więcej w jakąś makite, czy innego boscha, to warto, bo i za 10 lat będziesz go mógł używać.
@Poksipol kiedyś nagrałem dla innego Mireczka poradnik jak działa wkrętarka.
https://youtu.be/yn07a84Xlow

Ta której użyłem w filmie to einhell 18v, bardzo fajny model, na allegro za 200 zl w promocji teraz z aku i ładowarką.

Kup sobie zestaw wierteł, paczkę wkrętów do drewna, jakas deskę ze sklejki i kołki. Możesz spróbować zrobić półkę na kontownikach na początek
@Poksipol
Można by rzec że ojciec przegryw! Pewnie się gryzie w sumienie że synka nie nauczył. Ja bym zabrał od niego wszystkie narzędzia i chciałbym zobaczyć jego mine ( ͡º ͜ʖ͡º)¯_(ツ)_/¯
@Poksipol Ja osobiście polecam narzędzia makity, może kosztują więcej ale jakościowa są naprawdę super i powinny wytrzymać grube lata. Do wkrętarki polecam zainwestować w zestaw porządnych bitów, nawet jak często nie używasz to zwróci się szybko bo wytrzymują znacznie więcej niż te średnio półkowe. Jeśli chodzi o przydatne rzeczy to:
1) walizka z kluczami nasadowymi + grzechotki (do domowego użytku w zupełności wystarcza neotools lub Yato). Przydatna rzecz w domu bo dobierając
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poksipol: mojemu tacie kupiłem rok temu wiertarko-wkrętarkę Einhell TE-CD 18/40 Li. W tym roku skręcił nią altankę 8x4m, poprawił płot przy domu, kojec i budę dla psa i zagrodę dla drobiu z drewnianym płotem ok 30m ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ja korzystam sporadycznie do nawiercania dziurek w miękkich materiałach jak np. profile ALU do moskitier ramowych
@Poksipol: po 1. nie przepłacaj. Szkoda kasy na profesjonalny sprzęt, który użyjesz 2x w roku. Weź z Dilda, przynajmniej dają gwarancję i nawet ją uznają kiedy coś padnie.

wiertarko-wkrętartkę

A co chcesz z nią robić? Generalnie do mieszkania lepiej mieć wiertarkę na prąd z sieci, bo się #!$%@? wiercąc w betonie czymś na baterie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie planujesz tak ciężkich prac tylko coś tam