Wpis z mikrobloga

Jestem początkującym, samotnie mieszkającym 20+latkiem. Ojciec niczego mnie nie nauczył z #majsterkowanie). Mam 2 lewe ręce. Ale chcę z tym walczyć i mam do was prośbę - czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać wiertarko-wkrętartkę do mieszkania (sporadyczne używanie) oraz ewentualne mógł doradzić jakie inne narzędzia powinienem zakupić, które mogą mi się przydać w mieszkaniu "razie "W". Nie robię remontu.
  • 131
  • Odpowiedz
@Poksipol: nie potrzebujesz Mirku makity czy DeWalta, Lidl i firma parkside to to czego szukasz, wystraczy Ci aż nadto, zapłacisz niewiele a gwarancja 3 lata, z czego mimo posiadania prawie całej serii ich elektronarzędzi nie oddawałem niczego na gwarancję
  • Odpowiedz
@Poksipol: Idź do Leroy Merlin na dział narzędzi. Znajdź coś co nie jest ani najtańsze, ani najdroższe. Kup. Voila.
To nie będzie twoje codzienne narzędzie pracy, a do majsterkowania wystarczy cokolwiek co działa i nie jest chłamem.
  • Odpowiedz
@Poksipol ja mam wkrętarkę parkside z Lidla i jestem mega zadowolony. Mój brat podobnie. W Lidlu są różne narzędzia na baterie i bateria w parkside jest uniwersalna więc możesz sobie wymieniać między urządzeniami jakbyś coś jeszcze kupil
  • Odpowiedz
@Balrog94:

6. Nie mam, wystarczy mi miernik uniwersalny z punktu 7


Akurat neona warto też mieć. Kosztuje to parę groszy, a przydatne. Co jak na przykład upalone zero trafisz? Włożysz obie sondy w gniazdo, a na mierniku będzie 0 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Poksipol jak używane bardzo rzadko czy rzadko to myślę że z luzem starcza maszyny z Lidla. Czasem się śrubki odkręcają xd ale tak są całkiem niezawodne i chyba najlepszy stosunek cena/jakość. Jak możesz patrz na wersję z pudełkiem plastikowym bo tak to będziesz gubił części itd. warto te kilkanaście zł dopłacić. Chociaż niestety nie zawsze jest taka możliwość. Jedna wiertarke z młotem do kucia mam już 4 lata i ogólnie wygląda
  • Odpowiedz
@Poksipol: polecam osobno kupić bity, nasadki, itp. jakieś tanie i do tego jakieś lepsze klucze nasadow (kątowe i mały prosty) kombinerki, wiertaę, jakiś klucz francuski i dwa śrubokręty. Ogólna zasadą jest taka: jeśli coś składa się z kilku części to nie bierz najtańszego bo się rozsypie kiedy będziesz tego naprawdę potrzebował.
  • Odpowiedz
@Poksipol Na poczatek wkretarka chcesz wiercic w betonie musi miec udar, polecam parkside z lidl. Zestawik kilku bitow torxy plaskie krzyzaki oczywiscie do wkretarki, wszystko zalezy jak daleko chcesz sie posunac, mozesz kupic zestaw z np wiertelkami i innymi #!$%@?. Do betonu wiertel z tych tanich zestawow nie polecam bardzo slaba jakosc. Podstawowa torba z narzedziami moze byc no name groszowa sprawa ( kombinerki mlotek srobokrety reczne itp itd) rozbudowanie zestawu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Poksipol: zastanów się przyszłościowo. W moim przypadku dwa urządzenia sprawują się dobrze, czuli wkrętarka i młotowiertarka. Młotowiertarka do cięższych prac tj. beton i metal, co robię bardzo rzadko. Do lżejszych prac wkrętarka, która nie ma przewodu i jest dużo lżejsza. Jeśli rzadko robisz to pamiętaj o tym by nie pozwolić na rozładowanie akumulatorów.

Widzę parę komentarzy odnośnie narzędzi, to ja że swojej strony bym polecił kupić jakiś zestaw, wtedy masz
  • Odpowiedz
A jak chcesz się czegos nauczyc to idz pomoz znajomym zremontem, napraw cos u dziadkow, rodzicow. Kazdy potrzebuje pomocy przy remoncie. Licza sie checi i zeby nie zepsuc gorzej niz bylo ;) A skill zawsze idzie, a to wszystko naprawde proste na logike se tak powiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lepki: @Poksipol: w większości tanie urządzenia poddają się przy pracy ciągłej ze względu na przegrzanie. Jeśli rozsądnie, ostrożnie użytkuje się tani sprzęt to zwykle służy bardzo długo
  • Odpowiedz
Ja kupiłem Dewalt'a za 100zl na olx. Domyślnie po to, żeby skręcić meble po przeprowadzce, a mam ją już 3 lata i wszystko nią robię łącznie z wyrabianiem ciasta, mebelkami dla lalek dla córki itd. :D teraz na urodziny zażyczyłem sobie nowych baterii.

Dodam tylko, że wkrętarka była mega styrana jak ją kupiłem. Polecam!
  • Odpowiedz
Do skręcania mebli jak i przewiercenie się przez ścianę idealny jest bosch uneo. Ja mam zwykła wersje ale jak chcesz zaszaleć to weź maxx ;)
Jest to jedna z niemicznych propozycji wkrętarki z funkcja młota która wystarczy do zrobienia dziur pod kołki rozporowe. Wkrętarki bez tej funkcji wiercić moga co najwyżej w maśle
  • Odpowiedz
@Poksipol proponuję nie kupować z góry na "w razie W", tylko sukcesywnie w ramach potrzeb. Składasz meble? To kup sobie małą wkrętarkę z zestawem bitów. Wieszasz półkę? Kup sobie wiertarkę udarową, a potem przykrec półkę kupioną wcześniej wkrętarką. Na początek kup jedynie zestaw podstawowych śrubokrętów (wkrętaków) i w młotki (500-750g oraz gumowy) - to się przyda prędzej zawsze.
  • Odpowiedz
@Poksipol: ja poszedłem inną drogą i po prostu dokupowałem to co akurat było mi potrzebne do naprawy lub remontowania i tym sposobem nazbierały się już dwa skrzynki narzędzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z takich ogólnych rzeczy to jw śrubokręty, młotek, kombinerki, klucze, wkrętarka. Co do cen to imo jak będziesz daną rzecz rzadko używał to nie ma sensu przepłacać, byle nie brać też najniższej półki. Najwyżej
  • Odpowiedz