Wpis z mikrobloga

Jadę sobie do sklepu po fajki patrze a tu stoi gościu na awaryjnych z podniesioną maską i coś grzebie a z czterdzieści metrów dalej policja. Myślę sobie luz pewnie mu pomogą zepchnąć gruza te 10 metrów do parkingu z drogi czy coś. Wychodzę ze sklepu, wyjeżdżam z parkingu gościu dalej stoi i myślę sobie pierdziele też stałem nie raz gruzem i nikt nawet się nie zatrzymał pomóc pchnąć więc zajechałem przed niego włączyłem awaryjne i mówię kolego dawaj pomogę Ci go zepchnąć na parking. Daliśmy radę i jak już się toczył po parkingu ja ogień do swojego samochodu a tam nagle idzie do mnie wielki pan policjant w za dużym mundurze bez maseczki i mówi żeby zjechać za radiowóz. Myślę sobie pewnie kontrola papierów i mnie pochwali za obywatelską postawę a ten z tekstem mandat od 300 do 1000zł (i chyba 6 do 12 punktów karnych) i czy przyjmuje bo stworzyłem zagrożenie zatrzymując sie na pasach... Po prostu wywaliło mnie w tym momencie z butów i mówię że nie nie przyjmuję. Zaczął mi tłumaczyć jakie to zagrożenie spowodowałem zatrzymując się...pytam dlaczego panowie nam nie mogli pomóc pchnąć to by było jeszcze szybciej albo na sekunde machnąć lizakiem żebyśmy go przepchnęli bez zagrożenia a on do mnie z tekstem że co może jeszcze jak po "miejscowości x" będą latać biedne pieski to mam je ganiać i im pomagać...
Teraz czekam sobie na wezwanie za to że chciałem komuś pomóc i bądź co bądź udrożnić ruch bo tak to by tam stał aż teściu nie przyjedzie.
Haaaa tfu na służbistów i państwo z dykty i gówna.
Wiem że w sądzie nie wygram ale i tak uważam że zrobiłem dobrze - fakt mogłem zostawić sam,ochód po prostu na parkingu i dopiero podejść z pomocą a nie zatrzymywać się przed niem ale mimo wszystko uważam że zrobiłem dobrze i następnym razem też bym pomógł o ile w pobliżu by nie było milicji bo widząc ich to wole uciekać.
#policja #gorzkiezale
  • 31
@Last_Scyther: Później się dziwią dlaczego reputacja policji szoruje po ziemi. Trzeba być zwykłym #!$%@? żeby karać kogoś za chęć niesienia pomocy, a potęguje to fakt, że mógł chociażby udzielić upomnienia jak tak gorliwie podchodzi do obowiązków. No ale tak to jest w kraju z dykty i te policyjne prostytutki muszą robić wyniki jak w korpo. Dobra robota Mirek, oby jak najwięcej takich ludzi w tym kraju.