Wpis z mikrobloga

Mircy pomuszcie bo nie mam już nerwów do tej k.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Auto zbyt dużo pali, wymieniony termostat, temperatura wody książkowa, wymienione uszczelki kolektora dolotowego, IC, turbiny. Zregenerowany nastawnik turbiny, wymieniona odma, świeży olej i filtry. Wtryski na INPA w normie, otrzymane live data pokrywają się z tymi czego żąda komputer. Błędów na kompie brak, zbieżność zrobiona, koła napompowane. Co jeszcze sprawdzić? Pacjentem jest E46 330Cd 204KM 2005 czyli turbo elektroniczne. Spalanie w mieście 10l i być może to spoko wynik na 3.0, jednak kolega ma cięższe E60 z xdrive w automacie na tych samych wtryskach i przy dynamicznej mieście pali mu max 9! Moja zimą nie ma problemu żeby wychlać 14l. Na dniach sprawdzam jeszcze szczelność kolektora wydechowego plus wjeżdżają nowe uszczelki pokrywy zaworów i tegoż kolektora. Jakieś pomysły, może ktoś przerabiał podobny problem? (_ )

Foto dla atencji.

#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #bmw #e46
Bednarek - Mircy pomuszcie bo nie mam już nerwów do tej k.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Auto zbyt d...

źródło: comment_16015788134SsmmbQi8cQuR3YahKD9mB.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@Bednarek: Jestem autorem tego filmu. Jeździłem e61 automat przedlift 3.0D Xdrive i palił mi 12L w mieście przy normalnej jeździe. Ta skrzynia automatyczna przedliftowa w e60 pali 2L więcej, niż ta poliftowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bednarek: Nie no, to spoko opony. Poczytaj jak z tą sondą, jeśli bedzie okej, to ostatecznie bym pojechał do speca od programu.
  • Odpowiedz
Co jeszcze sprawdzić? Pacjentem jest E46 330Cd 204KM 2005 czyli turbo elektroniczne. Spalanie w mieście 10l i być może to spoko wynik na 3.0, jednak kolega ma cięższe E60 z xdrive w automacie na tych samych wtryskach i przy dynamicznej mieście pali mu max 9!


@Bednarek: kolega trochę fantazjuje

Zresztą ten litr to nawet kwestia opon, czy ciężkości nogi. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować

Jak już chcesz się do
  • Odpowiedz
@Atreyu: I trochę się z tobą zgodzę i trochę nie. E60 o którym mowa dobrze znam i serio zamyka się spokojnie w 9-10 w mieście. Jeśli chodzi o moje spalanie, 10 to nie jest dramat, ale wiem że da się mniej i jestem pedantyczny jeśli chodzi o samochody, wiem że coś jej dolega, ale nie mogę namierzyć co, no i fakt że wypije 14 zimą to już przegięcie.
  • Odpowiedz
@Bednarek: u mnie pali 335i pali 17-18l na luzie po mieście i nie narzekam ()

Jeszcze raz jw. testy po mieście nie mają sensu. Kwestia dystansów, świateł itd.

14l zimą 3l dieslem, na niedogrzanym silniku, krótkim dystansie, światłach jest jak najbardziej realne

Wrzuć go na tempomat 90, 120, 140, dłuższa chwila mierzenia - wtedy porównuj
  • Odpowiedz
@Atreyu: Auto mam dwa lata i pomiary robione na bieżąco w różnych warunkach. Gdzieś się czasem spotka użytkownika tegoż silnika, czy poczyta forum i jednak daje do myślenia że każdy ma niższy wynik, czarę goryczy przelało E60 o którym wspomniałem, gdyż też zakładałem że każdy bajki opowiada z tym spalaniem. Wiem że chcesz pomóc Miras, ale jednak dalej będę szukał dziury w całym aż ogarnę auto do końca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bednarek: jak miałem 320d e46 150 kucy to ponizej 6 nie schodziła na trasie. Teraz mam f30 320ed i 5,5l pali przy spokojnej jezdzie. Kolega cos sciemnia. Poza tym też dużo zalezy od profilu i szerokosci opony. Po przejściu z 195 na 225 mialem wrazenie ze pol litra więcej
  • Odpowiedz
@Crow7422: Na INPA sprawdzałem, jest w normie, może jeden wtrysk trochę za bardzo się wychyla. Ale porada dobra, możliwe że jeszcze w tym miesiącu zrobię przelewy.
  • Odpowiedz
E60 z xdrive w automacie na tych samych wtryskach i przy dynamicznej mieście pali mu max 9


@Bednarek: chyba jak na assistance czeka xD Te silniki tak palą, z resztą ty mówisz ze twój pali 10 a kolegi 9, to nawet może wynikać z rozstrojenia potencjometru pedału gazu, jak u ciebie jest bardziej czuły, to może się wydawać że wciskasz tak samo gaz, a auto lepiej jedzie bo jest lżejsze, gdzie
  • Odpowiedz
@CzeXD: Ciekawa teza, jednak jadąc w trasę powiedzmy 100km na tempomacie 90km/h powinienem zejść chociaż do tych mitycznych 7l/100 XD. W tym miesiącu sprawdzam szczelność kolektora wydechowego (słyszałem ze lubiły pękać) wymieniam uszczelki wymienione w pierwszym poście, może się pokuszę o sprawdzenie wtrysków na przelewach i sprawdzę tą sondę może to będzie strzał w 10. Czy coś jeszcze powinienem sprawdzić?
  • Odpowiedz
@Bednarek: na twoim miejscu zamiast sprawdzać to bym jeździł aż się poważnie nie #!$%@?, bo więcej wydasz pieniędzy (i nerwów) na diagnozy niż byś stracił na spalonym paliwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oprócz tych wtrysków to zobacz jeszcze przepływomierz. Btw jak masz np szerokie felgi 18", a znajomy 2 razy lżejsze 16" na wąskim kapciu to też może dawać sporą różnicę. Jak się przytkał DPF, albo
  • Odpowiedz