Wpis z mikrobloga

Mircy pomuszcie bo nie mam już nerwów do tej k.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Auto zbyt dużo pali, wymieniony termostat, temperatura wody książkowa, wymienione uszczelki kolektora dolotowego, IC, turbiny. Zregenerowany nastawnik turbiny, wymieniona odma, świeży olej i filtry. Wtryski na INPA w normie, otrzymane live data pokrywają się z tymi czego żąda komputer. Błędów na kompie brak, zbieżność zrobiona, koła napompowane. Co jeszcze sprawdzić? Pacjentem jest E46 330Cd 204KM 2005 czyli turbo elektroniczne. Spalanie w mieście 10l i być może to spoko wynik na 3.0, jednak kolega ma cięższe E60 z xdrive w automacie na tych samych wtryskach i przy dynamicznej mieście pali mu max 9! Moja zimą nie ma problemu żeby wychlać 14l. Na dniach sprawdzam jeszcze szczelność kolektora wydechowego plus wjeżdżają nowe uszczelki pokrywy zaworów i tegoż kolektora. Jakieś pomysły, może ktoś przerabiał podobny problem? (_ )

Foto dla atencji.

#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #bmw #e46
Bednarek - Mircy pomuszcie bo nie mam już nerwów do tej k.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Auto zbyt d...

źródło: comment_16015788134SsmmbQi8cQuR3YahKD9mB.jpg

Pobierz
  • 61
@Bednarek O hvj ci chodzi, mi Vectra 1.9 120KM w mieście 8 paliła xD Mały lekki fusion 1.4 dynamicznie jeżdżąc ma ciągle spalanie po mieście 6.5-7l. Wogóle dogrzewasz tego diesla w mieście?
@Bednarek sprzedaj to i zamień na jakiegoś oszczędnego azjatę. Po co się mordowac z trupem z 2005 jak można kupić w podobnej cenie oszczędne auto z 2013.
@biskup2k: Wydaje mi się że mogę mieć takową sondę, z tego co patrzyłem są do kupienia sondy do mojego modelu a auto jest z końcówki produkcji. Od silnika do końcówki wydechu widać 3 puchy.¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bednarek: Możliwe. Wątpię żeby bez podmiany się dało, to byłoby najprostsze, kiedyś na forum bmw czytałem, że ludzie rzekomo miernikiem wartości sprawdzają ale łba se nie utne, bo to było bardzo dawno temu. Najlepiej jak na forum bmw wejdziesz, poszukaj podobnego tematu, na pewno znajdziesz, bo trochę tan z tymi sondami, spalaniem się przewijało.