Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Marcineusz: tak właśnie im dłużej patrzę tym mniej on ma sensu xD przednia płyta idealnie pionowa, potężny shot-trap przy wieży, gąsienice gigantyczne bez osłony (chociaż tutaj pewnie chodziłoby o możliwość jeżdżenia po tyberium, patrząc z perspektywy uniwersum)
Ale działo 150mm/działo szynowe 90mm mogło by robić robotę ( ͡ ͜ʖ ͡)
No i to jest rok 2047, więc może cały zrobiony z jakichś utwardzanych kompozytów z niewiadomo
Dzięki za info.

Wiesz, ja estem zielony w druku i szukam czegoś co bez kalibracji wystarczy do druku figurek do planszówki na testy, może druk pierwszej edycji. Jaki byłby koszt materiału do wydruku kostki wypełnionej 2,5x2,5x2cm? W czym byś robił proste modele low poly do druku na czymś takim?

@lewymaro:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boomkin: hhmm oj nie wiem wiesz, musiałbym być przy komputerze żeby policzyć ile filamentu wciągnie, tak to się nie orientuję :v z 5zł pewnie xd

Taka w miarę bezobsługowa (bo żadna w pełni nie jest xd) to może by była Prusa Mini na przykład, stół trochę mały ale do figurek to spokojnie, albo cyk Ender 3 jak wszyscy xd ale do figurek wymyślnych najlepsza by była żywiczna, ale to już się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewymaro: wow fajnie to wygląda!
@Boomkin: do figurek kup drukarkę na żywice. Nie kupuj na filament. Ja zrobiłem ten błąd. Ile się namęczyłem żeby niektóre rzeczy wydrukować a i tak wyszło słabo (np dłonie na małych figurkach) a miałem w ręku pierwszy z brzegu próbny wydruk z żywicy- nie do uzyskania z PLA.
Protip jak bedziesz kupował drukarkę na żywice zainwestuj w maszynkę wash&cure. Oszczędzi Ci masę problemów
@T__J:
Dzięki.

Mnie interesują modele low poly, takie naprawdę ograniczone jeśli chodzi o szczegóły i w finalnej wersji gry będzie podobnie, więc rozważam drukarki do produkcji. Moje obawy budzi eksploatacja i problematyczność przy obsłudze druku, obawiam sie trochę awaryjności przy produkcji masowej. Alternatyw brak, bo gdybym chciał wtryskowo to muszę zakupić kilka tysięcy figurek, a to się nie oplaca.

Póki co biorę pod uwagę odlewy gipsem dentystycznym ale prototypy ogrywam przy