Wpis z mikrobloga

Kilka razy toczyłem już tu z Wykopkami dyskusję na temat moich sąsiadów z piętra niżej, którym przeszkadza hałas w moim mieszkaniu. Nigdy nic nie mówili, nawet nie wiem które to mieszkanie bo układ jest dziwny, walą tylko w swój sufit jakimś kijem. I to w ciągu dnia jak się po nim chodzi lub dzieci się bawią xDDD Zawsze tysiąc rad, że to moja wina, że trzeba kapcie, dywan, podkładki. No to wszystko jest, dzieci jak w reżimie jakimś nie mogą biegać, mieszkanie obstawione miękkimi płytami i dywanami itd. Ostatnio więc zaczęli stukać jak szaleni gdy... odkurzałem. 15 minut walenia aż się wszystko trzęsło.

Natomiast dzisiaj stukają bo zacząłem grać z córą na stole w salonie w grę planszową. Siedzę z nią w domu i COŚ chyba możemy robić, prawda? Każde rzucenie kostki to stukanie xDDD Zaczęliśmy rzucać na ścierkę to jest cisza.

Uprzedzając pytania: podłoga nowa, wyciszona podkładami. Mam wrażenie, że im ciszej jestem tym gorzej. Jakby przyzwyczajali się do tego, że w mieszkaniu nie ma żadnych odgłosów od innych - choć w każdym słychać tych nad sobą jak chodzą, coś spadnie, dzieci się bawią, pies biega. No standard.

Chyba czas olać temat i po prostu w godzinach poza ciszą nocną żyć normalnie, a nie chodzić na palcach. Tyle z rad Wykopu xDDD

#sasiedzi #mieszkanie #budownictwo
wojtas_mks - Kilka razy toczyłem już tu z Wykopkami dyskusję na temat moich sąsiadów ...

źródło: comment_1601449460vkjFhBHF5ygtdkJgTbKRBL.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
Jest wyciszone jak każde inne


@wojtas_mks: Tak sobie to tłumacz.

Skąd w ogóle pomysł, że wszystkie mieszkania są tak samo budowsne i przez to ofetują taki sam komfort akustyczny? XD

Może tak było w PRLu gdy mieszkania powstawały w fabrykach, ale teraz każdy blok jest inny.
  • Odpowiedz
@Qler: wtedy zostaje do sprawdzenia kwestia sprawdzenia czemu dźwięk niesie się za mocno. Może być coś z wentylacją jak w moim drugim komentarzu wyżej. Może ktoś remontując mieszkanie naruszył ściany i też akustyka poszła się paść-też czytałem o takich akcjach, szczególnie w łazienkach gdzie ludzie przekuwają sobie rury i odpływy a potem dźwięk niesie się sąsiadom.
  • Odpowiedz
Zaproś gości do siebie, najlepiej niech jeden siedzi w domu a drugi zobaczy, że poprostu stropy #!$%@? i co byś nie robił to będzie słychać. Jak nie pomoże to kup jakaś tania zagęszczarkę do betonu i odpal przed wyjściem do pracy
  • Odpowiedz
Skąd w ogóle pomysł, że wszystkie mieszkania są tak samo budowsne i przez to ofetują taki sam komfort akustyczny? XD


@RoastieRoast: Cały budynek jest stworzony w ten sam sposób. Ja pod panelami mam grube podkłady, panele też dobrej jakości, na to mam włochaty dywan lub miękkie płyty w miejscach gdzie chodzimy (np. teraz już na drodze do kibla xDDD). I co? Zaczęło im przeszkadzać odkurzanie i gra planszowa na stole
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: też się użeram z taką idiotka xD miałem 2 sprawy w sądzie w tej sprawie, baba #!$%@? (ma stwierdzone jakieś zaburzenia) policja nic nie może, muszę się przyzwyczaić ze jak ktoś przyjeżdża do mnie to po prostu wali po ścianach i mnie potem tydzień wyzywa. Nie da się tego w Polsce w legalny sposób załatwić aby taki człowiek dał Ci spokój.

P. S. NIE MA KTOŚ KONTAKTU DO PANA
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Powiem tak, sam się #!$%@? jak sąsiedzi puszczają jakąś #!$%@?ą muzykę zaraz pod oknem w lecie np, ale mam #!$%@? jeżeli nie ma ciszy nocnej i oni podchodzą podobnie. Masz #!$%@? sąsiadów, którym #!$%@?łbym subwoofer z techno do podłogi i miał #!$%@?. Jak nie potrafią się jak cywilizowany człowiek odezwać, albo próbują ograniczać Ci swego rodzaju wolność to miej to w dupie, a jak ich walenie Ci przeszkadza to
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Nie martw się, ja miałem sąsiadkę mieszkająca pode mną i robiła awanturę o rowerek stacjonarny xD bo ona słyszała jakby generator ktoś włączał i było takie miarowe „ładowanie” ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: o to to jak @Iskaryota: pisze

też mam nowych sąsiadów za ścianą (poprzednio było tam air-bnb, ale chyba biznesik splajtował) i juz po 3 dniach od ich wprowadzki, różowa miała wizyte w niedzielę o 13:00 ze muzyka z telewizora za głośno leci przy sprzataniu XD

Była w takim szoku ze obyło się bez inby, wiec zaczeli sobie pozwalać coraz wiecej i więcej. Stukanie w sciane bo oglądam sobie TV po północy (cicho, ustawione na 12'tke, zwykły tv samsunga
  • Odpowiedz
@RoastieRoast: nie uważam w ten sposób zwłaszcza na ostatnim piętrze, raz w tygodniu.
Gdybym palił codziennie paczke fajek, zgodziłbym się. Bo mialem takich sąsiadów na dole w innym mieskaniu, ze caly czas #!$%@?ło szlugami.
Jednak musialem zaakceptowac, ze mieskam w bloku a nie domku jednorodzinnym. Gdyby ktos gotował bigos 24/7, tez moglbym miec pretensje - ale niewiele mógłbym z tym zrobic.
Podobnie traktuje fajki.
  • Odpowiedz