Wpis z mikrobloga

Kilka razy toczyłem już tu z Wykopkami dyskusję na temat moich sąsiadów z piętra niżej, którym przeszkadza hałas w moim mieszkaniu. Nigdy nic nie mówili, nawet nie wiem które to mieszkanie bo układ jest dziwny, walą tylko w swój sufit jakimś kijem. I to w ciągu dnia jak się po nim chodzi lub dzieci się bawią xDDD Zawsze tysiąc rad, że to moja wina, że trzeba kapcie, dywan, podkładki. No to wszystko jest, dzieci jak w reżimie jakimś nie mogą biegać, mieszkanie obstawione miękkimi płytami i dywanami itd. Ostatnio więc zaczęli stukać jak szaleni gdy... odkurzałem. 15 minut walenia aż się wszystko trzęsło.

Natomiast dzisiaj stukają bo zacząłem grać z córą na stole w salonie w grę planszową. Siedzę z nią w domu i COŚ chyba możemy robić, prawda? Każde rzucenie kostki to stukanie xDDD Zaczęliśmy rzucać na ścierkę to jest cisza.

Uprzedzając pytania: podłoga nowa, wyciszona podkładami. Mam wrażenie, że im ciszej jestem tym gorzej. Jakby przyzwyczajali się do tego, że w mieszkaniu nie ma żadnych odgłosów od innych - choć w każdym słychać tych nad sobą jak chodzą, coś spadnie, dzieci się bawią, pies biega. No standard.

Chyba czas olać temat i po prostu w godzinach poza ciszą nocną żyć normalnie, a nie chodzić na palcach. Tyle z rad Wykopu xDDD

#sasiedzi #mieszkanie #budownictwo
wojtas_mks - Kilka razy toczyłem już tu z Wykopkami dyskusję na temat moich sąsiadów ...

źródło: comment_1601449460vkjFhBHF5ygtdkJgTbKRBL.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: zejdz, pogadaj, wez zobacz jak to slychac niech dzieci pobiegają troche, jak wyjdzie ze sąsiedzi #!$%@?ą szajs to mówisz ze za każde stukniecie sie odplacisz. Wracasz na góre, zyjesz normalnie, sąsiad stuka, bierzesz #!$%@? JBL oraz duzy garnek, odpalasz przemowe hitlera, wiertlo, inny #!$%@? dzwiek, zakrywasz gsrnkiem i uczysz debili kultury
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Ja mimo wszystko poszedłbym na dół i spróbował posłuchać jak to brzmi. Pewnie będzie "w granicach normy", ale przynajmniej będziesz na 100% wiedział, że bezsensownie się czepiają. Profit taki, że w zasadzie to zamknie dyskusję i Ty nie będziesz sobie niepotrzebnie głowy zaprzątać tym tematem.

Jeśli jednak "coś będzie dudnić" (pewnie promil promila szans), to pewnie trzeba będzie wspólnotę/spółdzielnię ogarnąć.
  • Odpowiedz
Jeśli jednak "coś będzie dudnić" (pewnie promil promila szans), to pewnie trzeba będzie wspólnotę/spółdzielnię ogarnąć.


@Arthusp: Ale co niby zrobią? Konstrukcję budynku postawią od podstaw? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Wiesz to może być feler budowlany. Mam taką jedną ścianę felerną że jak jest cicho i po drugiej stronie ktoś przejedzie szpachelką to słychać jak u mnie ;/ Jeszcze do tego #!$%@? połączenia wentylacji niosące dudnienie.

Za ścianą jest kawalerka. Wynajmowała taka jedna z psami. Praca dom zero znajomych na święta matka.

Wpadła kiedyś że moje bachory mam zutylizować bo tak się nie da żyć. Wbijam do niej sprawdzić jak
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Wiesz, na 99,999999% są przewrażliwieni, ale z jakiegoś powodu przejmujesz się tym. Więc co by się nie przejmować proponuję osobistą weryfikację. Profity oczywiste, prawda?

W sumie to nie wiem co zrobić w tym 0,00000001%, jeśli będzie coś dudnić. Ale jeśli będzie problem, to jednak trzeba będzie go rozwiązać.
  • Odpowiedz
Wiesz to może być feler budowlany. Mam taką jedną ścianę felerną że jak jest cicho i po drugiej stronie ktoś przejedzie szpachelką to słychać jak u mnie ;/ Jeszcze do tego #!$%@? połączenia wentylacji niosące dudnienie.


@Peeleejin: Wiesz, mieszkam tu już wiele lat, a problem od kilku miesięcy bo chyba ktoś nowy się wprowadził. Sąsiedzi ogólnie są fajni, jak impreza to ktoś informuje, jeden nawet był pytać czy wieczorem były problemy
  • Odpowiedz
@wojtas_mks za kazde stuknięcie skocz po podłodze jak najgłośniej xD mnie #!$%@? jak sąsiad stuka i puka po podłodze czymś, bo kafelki w połowie mieszkania ma ale powyklninam pod nosem i robię swoje
  • Odpowiedz
No to wszystko jest, dzieci jak w reżimie jakimś nie mogą biegać, mieszkanie obstawione miękkimi płytami i dywanami itd.


@wojtas_mks: zabraniasz swoim dzieciom biegać, bo jakiś idiota piętro niżej ma problem? xDDDD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Mieszkam w bloku na 3 piętrze i pracuję na zmianę popołudniową, 28lvl here.
W pewną sobotę, starszy ode mnie sąsiad ok. 40lvl, mieszkający piętro pode mną, z którym zawsze utrzymywałem dobre stosunki (dzień dobry i te sprawy), nawarczał na mnie, że dziennie przeze mnie chodzi niewyspany i wnerwiony, bo jak ja kładę się spać późno w nocy, a on w tym czasie już dawno śpi, to niby zrzucam z nóg
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: a to na pewno stukanie sąsiada? Był już taki na wykopie co myślał że mu sąsiad metalową kulką rzuca a okazało się że to zbrojenia wydają takie dźwięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: ja bym chyba po pierwszym stukaniu za chodzenie po domu #!$%@?ł coraz glosniej, aż by przyszli i byśmy sobie wyjasnili to i owo. Decydując się na mieszkanie w bloku liczysz się z odgłosami innych mieszkańców. Nie podoba się to niech kupią se dom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wojtas_mks: a weź kup sobie wiertarkę udarowa, jakieś wiertło i kawałek płytki stalowej. Płytkę połóż na golej podłodze i jak będą stukać to #!$%@? tak z minutke czy dwie, jak coś to obrazek przywieszasz
  • Odpowiedz