Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje ze najwięksi d*bile na drogach krajowych/wojewódzkich to narwańcy w starych gratach. Serio, to co ci ludzie czasem odpie*dalaja to ja boje się robić w swoim nowym samochodzie. Wyprzedzanie na 3, wyprzedzanie na żyletę czy prawie na czołówkę z osobówka z na przeciwka. Jakieś chore wyjeżdżanie wszędzie, walenie długimi. Wyprzedzanie na czołówkę kolumny tirów żeby zjechać 2 minuty później XD Czy tym ludziom życie nie miłe? Ostanio jechałem do Krakowa z wawy i na ekspresówce waliło tak deszczem ze nic nie było widać więc spokojnie jechałem prawym 100-120 (chociaż z systemami i oponami mógłbym pewnie walić ze 150 luźno) a tam lewym jedzie typ golfem 20 letnim ze 160 na godzinę. Moje opony kosztują tyle ile ten golf xD W pewnym momencie go prawie obróciło bo stracił przyczepność i stanął bokiem. Miał szczęście ze nic nie jechało a obok rozbiegówka była bo znalazłby się w bandzie. Pomijam ze u nas nie istnieje coś takiego jak bezpieczna odległość. Jadę sobie już zjeżdżając z ekspresowki przed Krakowem, tam jest normalna jezdnia z poboczem. Po jednym pasie w każda stronę. Wali deszczem dalej, przede mną 4 tiry. Jedziemy w sumie przepisowe 80-90 a ja trzymam odległość. No i jakiś pierd zza 3 samochodów wyjeżdża. Wali długimi i się #!$%@? przed moja maskę. No #!$%@? typie, jakby ten tir teraz zahamował to masz mnie w swojej dupie. Rozumiem jak sobie ktoś jeździ 180 na autostradzie w dobrych warunkach, ale jak warunki są #!$%@? to kuuurwa. I ktoś ginie potem przez takich ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raz się #!$%@? max, typ wjechał przede mnie i hamuje od razu bo ledwo na żyletę się wcisnął. Jak zatrzymaliśmy się na światłach to zjechałem na pas obok i się zapytałem czy nie jest po*ebany. Odpowiedzi nie usłyszałem chociaż się domyślam. #motoryzacja #samochody #polskiedrogi #stopcham
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WujekRada: to wszystko prawda mireczku. Mam identyczne spostrzeżenia. Przydałyby się jakieś kampanie społeczne na temat bezpiecznej jazdy. Ale z tego głosów w wyborach nie ma, więc lepiej hajs na socjale wydawać i się kłócić czy pedały rodzą dzieci czy nie rodzą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zetembe: Myślę, że żadna kampania niczego nie zmieni, bo tacy kierowcy myślą "to mnie nie dotyczy", "ja super jeżdzę, nie to co te lamusy". Sam ostatnio jechałem spokojnie 70-80 wiejską drogą bo pomyślałem że przy mojej aerodynamice i zawieszeniu to przy większej prędkości zdmuchnęłoby mnie do rowu tak bardzo wiało w otwartym terenie. A dwóch chłopaczków młodych w golfie II mnie łyknęło i jechali spokojnie 100 albo więcej.
@WujekRada: tak jest od lat. Niestety głównie przez to, że nie ma komu egzekwować innych przepisów niż prędkość. Prawda jest taka, że gdyby chcieli to drogówka polowe trupów w kilka dni by usunęła z dróg, z tymi co nie trzymają odstępów tez można sobie szybko poradzić .. ale po co lepiej się schować w krzakach albo polować na obwodnicy na tych co jadą porządnym autem tyle na ile ich możliwości pozwalają.
@WujekRada: J.W. Zobacz jakie sa wpisy pod wykopami z wypadkami. 1/3 #!$%@? o nadprzyrodzonych zdolność ofiary, ktora zawsze jest winna, a kolejne 1/3 #!$%@? o jezdzie szybkiej i bezpiecznej bo predkosc zabija.

Kiedys próbowałem paru wykopkom tlumaczyc ze jest różnica miedzy #!$%@? dobrym autem 180km/h po pustej autostradzie a jeżdżeniem ludziom na zderzaku w duzym ruchu.

Efekt był taki jak rzucenie grochem o ścianę. Łamiesz limit predkosci i jest tak samo
@WujekRada: W niedziele były duze ulewy w Wawie i jadąc moim hyundaiem i30N bałem sie dziur w kałużach i zwyczajnie nie widziałem pasów, a jechał pulawska ktora ma ciagle lekkie zygzaki przez pojawianie sie pasów do lewoskrętu.

Jechalem max 60km/h dobrym autem o 23 bo widziałem jakie pióropusze wody spod kol innym autom wychodzą i ze nie widać pasów. Ale #!$%@? tam, znalazło sie paru debili którzy jechali okolo stówy gdy
a tam lewym jedzie typ golfem 20 letnim ze 160 na godzinę.


@WujekRada: Raz mnie tego typu osobnik wyprzedzał właśnie w zajebisty deszcz. Za zakrętem na jednej z ekspresówek #!$%@?ł w barierki. Było w miarę pusto to przynajmniej samemu sobie zaszkodził. xD