Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Niektórym przedstawiam, innym przypominam, moją jesienną ulubienicę - jej wysokość DYNIĘ MAKARONOWĄ. W zeszłym roku można ją było kupić w lidlu, zawsze mają ją też warzywniaki i stoiska na targu z nieco szerszym warzywnym asortymentem.
Makro całkiem spoko, na 100g : 31kcal 0,6T 0,6B 6,9W (5,4 węgli netto)
Jest łatwa w przygotowaniu, wystarczy przekroić ją na pół, pozbawić gniazd nasiennych, skropić oliwą i oprószyć solą. Piec w 180°C do miękkości (20-40 minut w zależności od wielkości).
Upieczony miąższ sam łatwo dzieli się na włókna przypominające nitki makaronu.
Dalej to już łatwo, można ją przyprawić i jeść z dowolnym sosem, robić z nią zapiekanki czy traktować jako warzywny dodatek do mięsa.

U mnie dziś z mieloną łopatką w sosie pomidorowym.
Sam upieczony miąższ dyni przyprawiłam solą, pieprzem, pikantną oliwą i natką pietruszki.
Pyszna jest!

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
Pobierz c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Niektórym przedstawiam, innym przypominam, moją jes...
źródło: comment_1601307082jsKk4K9r17ZcRBCX3EhjFH.jpg
  • 11
@chixi: Szukałem w Warszawie w tym roku i nie mogłem znaleźć. Niestety, ciężko z przydomową uprawą bo łatwo ją łapią choróbska, a to dobry zamiennik bezglutenowych makaronów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@VeryHard: może ciut za wcześnie się rozglądałeś? Ja o trudnościach w uprawie nic nie mogę powiedzieć bo w tym roku wyrosła sama nie wiadomo skąd i totalnie niezaopiekowana ma 7 średniej wielkości dyniek XD pewnie jak ją specjalnie zasadzę w przyszłym roku to będzie problem
@chixi: Z tego co mi wiadomo, to pod koniec lipca powinny być już pierwsze - szukam cały czas. Hokkaido i inne już są a makaronowej jak na złość nie ma.

pewnie jak ją specjalnie zasadzę w przyszłym roku to będzie problem


@chixi: Właśnie problem zaczyna się podczas sadzenia w tym samym miejscu w następnych latach.