Wpis z mikrobloga

Dobra, założyłem specjalnie drugie konto, żeby mnie nie namierzyły tureckie szpiegi :D

Jestem polskim Ormianinem, przyjechaliśmy z rodzicami do Polski we wczesnych latach 90, szkoły i studia kończyłem w Polsce, jestem dumnym obywatelem Polski (może na mirko się tym lepiej nie chwalić? :D). Do tego mocno interesowała mnie zarówno historia Europy jak i Armenii i uważnie śledzę sytuację od dobrych kilku lat. Jest dużo błędnych przekonań o tej wojnie i o tym co dzieje się obecnie w Armenii i sytuacji politycznej. Nie dziwię się mnie też trochę zajęło zanim zrozumiałem cały zarys, więc nie spodziewam się po zwykłych mirkach i mirabelkach, żeby wszystko wiedzieli, ale denerwuje mnie słabe upraszczanie i powtarzanie propagandy (a jest jej sporo). Dlatego postaram się odpowiedzieć chociaż na część pytań. Ze znajomymi jesteśmy w trakcie szykowania relacji i zarysu konfliktu po Polsku, to też będę wrzucać z tego konta. Będę starać się być obiektywny, zapoznałem się też ze źródłami azerskimi i tureckimi ale jako, że korzenie mam ormiańskie wiadomo za kim jestem - nie nienawidzę jednak Turków (rasy) a ich rząd i narrację powtarzaną od kilkunastu lat. Także zapraszam do zadawania pytań.

Nie reprezentuję żadnej agendy, nikt mi za to nie płaci (a szkoda) i postaram się podawać tak dużo weryfikowalnych informacji i źródeł jak to możliwe.

#armenia #azerbejdzan #karabach #wojna #turcja
  • 37
@majk3l: warto dodać, że nie wiemy czy tak na prawdę drony powodują, aż tak wielkie straty. Jak w podanym linku ktoś wspomniał - w trakcie wojny w Syrii, też chwalili się filmami ich zabójczych dronów, jak dym opadł okazało się, że Turcy też ponieśli spore straty, a trzeba dodać, że mieli też pełną kontrolę powietrzną. Na pewno są obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi Azerbejdżanu. Jak tylko dowiem się czegoś nowego to
@a__s: super, dzięki! Dostałem cynk, że za multi konto jest ban, a nie chcę powiązywać konta z którego pisałem komentarze jako anon z "reprezentacją" Armenii (nie żebym się wstydził, ale są tam moje prywatne opinie i tyle). Co w tej sytuacji?
@haystan: Czy znalazłeś się w Polsce aby uniknąć służby wojskowej w latach 90 właśnie w Karabachu ? Znam trochę osób narodowości ormiańskiej - z bardzo dobrej strony, miałem wśród znajomych w liceum. Wiadomo że w PL też dużo ludzi unikało wojska. Jak to wygląda lokalnie? Jaki procent młodych jest gotowe chwycić za broń ? Jakie są nastroje?
@isthatyouorme: barev axper! :)
@doomer-2020: dlatego też nic o Tobie nie wspominałem kolego

@hsamot: byłem brzdącem jak przyjechaliśmy. W moim przypadku nikt od służby nie uciekał, ojciec swoje wojsko odsłużył jeszcze za ZSRR (chociaż ciekawiło mnie czemu nie dołączył do ochotników w 1992), ale znam takie osoby.
Nastroje są takie jak zawsze, Ormianie są gotowi do walki - dla nas wygrana Azerbejdżanu czy oddanie Karabachu doprowadzi do czystek etnicznych