Wpis z mikrobloga

@TacoNaRybie otóż wyjaśniam, to proste. Polsza jest rozwinięta punktowo. Duże miasta otoczone chlewem obsranym gównem. I cały chlew ciągnie do miasta za pracą i lepszym życiem. To winduje ceny. Za to mamy tanią ziemię poza miastami, zarówno rolną (choć wiadomo że nie wszędzie, bo są jakieś rolnicze zagłębia) jak i budowlaną.

Z miast i miasteczek pareset (czy nawet paredziesiąt) kilometow od Rzymu czy Wiednia mało kto czuje potrzebę emigracji do Rzymu czy
@czlapka: No tak analitycy z Deloitte się mylą, przecież o to im chodzi, aby wprowadzić wszystkich w błąd i zrobić nowy porzadek na świecie. Wykop stronk! To jest uśredniona cena. Łódz centrum, może być taka sama jak Frankfurt 20 km od centrum.
@TacoNaRybie A masz link do całości tego raportu? Swego czasu szukałem trochę info o cenach wynajmu w różnych miastach w Europie i te dane wydają mi się bardzo dziwne. Może w raporcie opisane są gdzieś źródła danych. To że Deloitte to nie znaczy od razu że musi być bardzo rzetelne
@TacoNaRybie: @czlapka:

Coś mi tu smierdzi ten raport:) Mieszkam w Wiedniu i w ciągu ostatnich 6 lat przeprowadzałem się 3 razy więc znam rynek trochę lepiej XD

1 m. kw. za 9,80 euro to jest tutaj rarytasik XD
Ale do rzeczy.... cena wynajmu prywatnego wacha się od 8 do 20 euro
8 Euro za m.kw to najczęściej stare kamienice, z toaletą na korytarzu i prysznicem w kuchni.
10-13 Euro stare
Podejrzewam(bo nie znam się na cenach najmu w Krk) ale gdybyś miał kawalarkę za 600 zł to brałbyś w ciemno. Pewnie 900 to dość tanio, a 1200 to norma


@bystrygrzes: O Panie ;d Do każdej wartości dodaj spokojnie +300-400