Wpis z mikrobloga

Pokaż mi swoje towary.

Pierwsze przejście #wiedzmin3 uważam za nieudane ponieważ Ciri została cesarzową. Nie wiedziałam jakie wybory podejmować. Rok po ukończeniu tej gry wróciłam do niej niewiele pamiętając. Przeszłam ją dość szybko, pierwsze przejście było na #xbox, teraz mam porównanie z #pc :). Grałam na padzie od Xboxa bo tyle mi po nim pozostało. Jak wrażenia?

Gra moim zdaniem wygląda nieco lepiej na PC i działa zdecydowanie bardziej płynnie. Mam tylko GeForce 1060 6GB więc nie mogłam sobie pozwolić na ultra ale przynajmniej było płynnie. Na Xbox zdarzały się spadki poniżej 20fps nawet.

Drugie przejście wykonywałam również bez żadnych poradników, stawiłam czoła królowi gonu w mistrzowskiej zbroi wilka. Walka nie była łatwa ale poszła za pierwszym razem. Więc grę uważam za dość prostą jeśli za pierwszym podejściem i bez planowania w postaci przygotowania taktyki, eliksirów czy olejów można pokonać main bossa.

Skończyłam wczoraj późną nocą. I z poczuciem, że z------m. Ciri zginęła, z------m pierwsze podejście, z------m drugie, szukam od czego zależy wynik - od misji z której zapisu nie posiadam. Idę spać smutna... Rano wstaję, odpalam Wiedźmina, idę do karczmy... Przy stole siedzi postać w kapturze... Avallach? Yen? To Ciri! Radość przepełnia me serce. Dziewczyna została Wiedźminką. Geralt był tak przekonujący że i mnie przekonał, że umarła. Niby tylko gra ale czuję satysfakcję, że w końcu zrobiłam to tak jak się powinno () Teraz dwa dodatki, pijcie ze mno kompot!
Plotkova99 - Pokaż mi swoje towary.

Pierwsze przejście #wiedźmin3 uważam za nieuda...

źródło: comment_1601107507XfVKizenmNdBHUvF3iOAAV.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Plotkova99: No wlasnie to sa dosyc dobre powody, ciri widzi wtedy czy geralt jest geraltem - wiedzminem, ktory czuje czy wypranym z uczuc zabojca potworow, ktory tylko przyjmuje zlecenie i bierze za to kase. Gra z reszta sama sugeruje co jest dobre, a co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: Wiem :). Ale mowa byla tylko o scenariuszu w ktorym Ciri odwiedza nas w winnicy. U mnie byla Triss a teraz (grane drugi raz) waham sie miedzy Triss a Ciri. Yennefer moze co najwyzej zbierac u mnie winogrona ale tylko pod warunkiem ze zamknie ten glupi ryj (°° .
  • Odpowiedz
@Plotkova99: kurde, aż musiałem przescrollować część komentarzy bo się zaczęły spoilery - w sumie we wpisie trochę też, no ale przeżyję :P. Właśnie przechodzę pierwszy raz, zwiększyłem na początku poziom trudności bo za dużo expa wlatywało, a i tak "wyprzedzam" zadania poziomem na "krew, pot i łzy". Swoją drogą mam GTXa970 a więc kartę o porównywalnej wydajności jeśli nie odrobinę niższej (ale zrobione lekkie OC) i większość ustawień mam na
  • Odpowiedz
@Reaamu: Spoiler był dopiero pod koniec wpisu miałeś/aś kilka linijek żeby się zreflektować by nie czytać dalej :). Ale sorka, nie pomyślałam o tym. To nie czytaj też komentarzy bo mają jeszcze więcej spoilerów.

Swoją drogą mam GTXa970 a więc kartę o porównywalnej wydajności jeśli nie odrobinę niższej (ale zrobione lekkie OC) i większość ustawień mam na ultra, 90% czasu stabilne 60FPSów, tylko podczas burzy spada do ~50 w lesie
  • Odpowiedz
Ale ja mam i5 2500K może to jest wąskie gardło.

Ja też czekałam kilka lat zanim zacznę grać w to żeby sobie nie psuć rozgrywki 15fps-ami ;)


@Plotkova99: no akurat 2500K jest seryjnie nieco mniej wydajny od mojego i5-4590, po lekkim OC na 4GHz też, ale już przy OC na 4,6GHz przebija mój o solidne parę procent. Co robi bez większego problemu, w końcu słynne 2500K :P akurat jak ziomkowi
  • Odpowiedz