Wpis z mikrobloga

@Wdermn: A ja Ci powiem tak: zdrowie jest jedno. Nie warto iść w skrajności i robić na sobie eksperymentów. Najlepsza jest IMHO dieta zrównoważona. I od lat wiadomo, że korzystna jest śródziemnomorska. Ja bym nie wydziwiał.

https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/carnivore-diet-plan-results-meat-only-fad-nutrition-health-warning-a8489266.html

Ogólnie rozpieprzają mnie te porąbane mody: jem tylko kapustę, jem tylko tłuste, jem tylko orzechy, jem tylko kiszonki, nie jem glutenu, nie jem laktozy itp. itd. Jak coś nie jest poparte racjonalnymi argumentami i
@luk04330: skóra energia samopoczucie włosy masa miesniowa, i trawienie
Wszystkie te rzeczy usprawniły się tylko dzięki diecie. dosłownie jakbym zaczął brać jakis cudowny lek , próbowałem w życiu sumiennie już high carb z chudym mięsem , high carb vege, keto, vege keto, zbilansowaną dietę , carnivore gotowane , i jakieś inne eksperymenty żadna dieta nie działała jak ta
@gardan: wiem że jest jedno i cały czas się psuło mimo wielu prób i właśnie" zbilansowanych diet" które nigdy na mnie nie działały bo mają po prostu Wszyskiego po trochu.

Wkoncu lepiej się poczułem i mam zamiar to kontynuować może nawet wrzucę na wykop jakieś posiłki :), wyglądają zdecydowanie bardziej hardcorowo niż dieta sławnego derpa który w sumie zainspirował mnie do wrócenia do mięsa i odpuszczenia warzyw
@Wdermn jestem na keto i jak na razie jestem zadowolony i głębiej na ten moment nie wchodzę. Czasem lecę na carnivore kilka dni ale nie raw i też bardzo dobrze się czuje. Zdrówka!
@luk04330: dzięki tobie też keto była jedyną z tych diet która dawała jakieś pozytywne efekty ale niestety mało porównywalne do raw carnivore , polecam książkę we want to live aajonusa vonderplanitza jeśli kiedyś będziesz chciał się zagłębić w ten temat albo poczytać o alternatywnym żywieniu.
A ja Ci powiem tak: zdrowie jest jedno. Nie warto iść w skrajności i robić na sobie eksperymentów.

Ja bym nie wydziwiał.


Znaczy się: Nie warto wiedzieć czy faktycznie coś jest skuteczne, czy nie. Jestem innego zdania - nie eksperymentując i nie próbując nawet dziwnych rzeczy można być pewnym jedynie, że zdrowie będzie raczej słabe, tak jak u większości.

Najlepsza jest IMHO dieta zrównoważona. I od lat wiadomo, że korzystna jest śródziemnomorska.
Człowieku, a jedz sobie co tam chcesz. Zdrówka.


Nie mówię co masz jeść, ani też nie traktuję Twojego postu jako osobistego przytyku. Wytykam sugerowanie OPowi i innym, że:
a) eksperymentowanie jest niezdrowe,
b) wszystko co dziwne jest niezdrowe.

Ja mam inne podejście i jestem w stanie wyszukać tyle samo artykułów przeciw Twojemu podejściu. Taka to jest nauka, niestety.


Byłbym niezmiernie zdziwiony, gdybyś potrafił znaleźć wiarygodne, współczesne publikacje naukowe stwierdzające rzeczy przeciwne od
@anonymous_derp: Ależ chętnie Ci nawet wkleję fragmenty z artykułów, które sam zalinkowałeś
" Emerging evidence shows that gluten avoidance may be beneficial for some patients with gastrointestinal symptoms, such as those commonly encountered with irritable bowel syndrome. However, high-quality evidence supporting gluten avoidance for physical symptoms or diseases other than those specifically known to be caused by immune-mediated responses to gluten is neither robust nor convincing. "

"In a large majority
Ogólnie, bo mi się nie chce z tego doktoryzować - sam wrzucasz linki do badań dotyczących diety eliminacyjnej u osób ZE STWIERDZONYMI problemami metabolicznymi lub autoimmunologicznymi. A nie u zdrowej populacji.


Zauważ, że bronię tutaj a) eksperymentowania, b) eliminacji laktozy/glutenu jako czegoś rozsądnego, mogącego pomóc. Nie rozumiem zatem dlaczego uważasz dowody na skuteczność takich interwencji w pewnych przypadkach za argument przeciw.

No a teraz proszę - dane, o które prosiłeś

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26780279/

No
@Wdermn: > Odkryłem tą dietę niedawno i to w sumie jedyne co zadziałało tak pozytywnie i tak szybko :D.

Czyli carnivore z obróbką termiczną niezadziałało? Czy po prostu od razu zacząłeś raw i nie próbowałeś samego mięsa po obróbce termicznej?