Wpis z mikrobloga

@cherrylady:
- dla rodziców minimum 20m2+garderoba+łazienka
- dla dzieci minimum 15m2 i jedna łazienka dodatkowa ale na dwie umywalki więc trochę większa (zamiast dwóch dodatkowych)
- kotłownie powiększyć o tą łazienkę na górze i zrobić spiżarnie
- ogólnie salono-jadalnia dość mała przy dwójce dzieci
- zależy kto jakie ma potrzeby ale dodatkowy pokój jako gabinet/sypialnia gościnna zawsze się przyda
- jeśli macie auta to garaż, chociaż na jedno z nich, to
@cherrylady:
Ten dom projektował architekt wychowany w wielkiej płycie. Niestety nie spadł w dzieciństwie do szybu windy i teraz proponuje ludziom coś takiego jak pokoje po 9 m kw i trzy łazienki dla 4 osób.
Zaufaj mi, weź ten projekt #!$%@? do kosza.

Pokój żeby coś z niego było musi mieć te 12 m kw. a pokój dziecka lepiej żeby miał więcej.
O jedna łazienka za dużo, o jeden pokój za
Co sie wam NIE podoba?


@cherrylady: cały projekt mi się nie podoba, za dużo by wymieniać, poszukaj innego :] Poważnie, to jak zaczniesz dłubać przy tym projekcie żeby zmienić punktowane tu elementy, takie jak:
- kominek do wywalenia
- kotłownia chyba bez miejsca na pralkę + wejście z kuchni WTF
- kibel dla gości luksus przy tym metrażu
Poza tym co już powiedziano, mi nie pasują:
- wszedzie takie jebitne okna.
@cherrylady:

Garderoby nie będę potrzebować. Teraz mamy dwie szafy 100 i 75cm i mieścimy się z niebieskim ze wszystkim.


Nie uwierzę, ja mam 15 metrów rury na wieszaki (dwie ściany w 2 poziomach każda) rodzina 2+2, jeszcze jakieś szafy tam stoją i regały i wszystko zajęte, połowa zgadnij przez kogo :-) a garderoba ma 12 m kw.

A planuję porządki w ciuchach.

Ludzie całe życie mieszkają na 50mk 5 osobową rodziną
@cherrylady moim zdaniem otwarta kuchnia to jest katastrofa. Przy gotowaniu zapachy roznoszą się w całym domu - akurat mnie to przeszkadzało. Na drugi rzut oka to pokoiki malutkie - u siebie mam kuchnie która ma ok. 30m^2 i nie widzę opcji żeby z tego zrobić dwa pokoje.
@cherrylady:
Może nie do końca o tym projekcie, ale na parę rzeczy zawsze warto zwrócić uwagę:
- duże przeszklenia - ładnie wyglądają na wizualizacji i optycznie zwiększają pomieszczenie, ale zimą od nich ciągnie, latem gorąco (szczególnie jak są od południowego-zachodu), do tego jest problem z prywatnością (nie dotyczy ekshibicjonistów) i ostateczenie kończą obłożone roletami, zasłonami, plisami, itp., słowem - durna moda
- pralnia, mega przydatne miejsce
- małe pokoje dla +2
@cherrylady: brak miejsca na jakieś hobby, mieszkanie dla ludzi którzy żyją tylko pracą i "wychowaniem dzieci". Nawet małego biura nie urządzisz w razie home office. Zawsze o jedno pomieszczenie za mało gdy się już zamieszka..
@cherrylady: Nie słuchaj gadania o 2 łazienkach - IMO dla 2+2 jak najbardziej konieczne. A 4 m2 na łazienkę nawet z wanną spokojnie wystarczy (i to w bloku, gdzie trzeba jeszcze wstawić pralkę). Kominek do wywalenia; mały dom, trochę szkoda tracić pewnie z 2 m2 na kominek + sam komin

Jak rozwiązane ogrzewanie, podłogówka w całości? bo jak nie, to gdzieś trzeba grzejniki trzymać (plus pytanie czy potrzebne drzwi balkonowe wszędzie