Wpis z mikrobloga

Mircy ratujcie. załadowałem się trochę w naszych czempionów-pewniaczki na najniższych wycenach: PEKAO, PKO, #!$%@?ć, MBANK. owe najniższe (oprócz orlenu, tu nie było najniżej) wyceny okazały się być dopiero początkiem.

jebło na pysk. teraz pytanie, jak obstawiacie zjazdy i utrzymanie cen? gram hajsem, który jest mi totalnie zbędny i może to sobie leżeć i 5-10 lat i nie mam z tym najmniejszego problemu, natomiast mam już 8% pod kreską i chyba wolałbym nie ucinać strat tylko przeczekać. najgorzej mam na orleniku bo -16%, banki po około -8%. jak oceniacie perspektywy zjazdów i pod co one właściwie są? w marcu była kolosalna niepewność, teraz nie wydaje mi się że druga fala covida mogłaby się wiązać chociaż z 50% niepewnością jak wtedy
#gielda
  • 24
@wyleszczony: ja wiem jak to wygląda, łazi za mna od dawna pewien prawnik, aby rozwiąząć mój problem frankowy, tylko dwie rzeczy martwią, czy się uda, to on nie wie, może tak, może nie, a prowizja dla niego ohohoho. I tyle w temacie. Ale obiecuje złote góry.
a byście dobierali te spółki (mam jeszcze PZU, zapomniałem wymienić) czy raczej resztą kapitału grali na bardziej zmiennych na NC. bo boję się że tak będę dobierał i serio zaraz zobaczymy 14 zł na PKO BP, a ja jak debil będę się dalej ładował w banki
@wyleszczony: z mbankiem najbardziej żałuję bo miałem lekki plus, chciałem opchnąć i zredukować zaangażowanie w banki, ale włączyło się psychologiczne #!$%@? "a może jeszcze urośnie". początki na giełdzie nie są łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@affairz: Imo za małe te spadki na uśrednianie, tym bardziej, jeśli troche się boisz. Może co najwyżej Orlen, ale ja osobiście bym się od tej firmy trzymał z daleka, symbol drenowania i politycznego wykorzystywana przez pisowców xD Sam biznes fajny, zarządzanie na poziomie najgorszego śmiecia
@Anien: maja program lojalnościowy, drugie, maja ogromna infrastrukturę, pewnie mogą klepać wodorowe rozwiązania w przyszłości. Jest zależny jak widać kto jest u steru, ale władza się zmienia.
jak oceniacie perspektywy zjazdów i pod co one właściwie są


@affairz: Pytasz pod co są zjazdy cen akcji banków? A przeanalizowałeś trochę otoczenie ich działalności i perspektywy rentowności? Rekordowo niskie stopy procentowe (które na pewno utrzymają się przez lata) i potężny kryzys gospodarczy na całym świecie (ile ten będzie się ciągnął nikt nie potrafi powiedzieć), który odbije się również na polskim rynku skłaniaja do tego, żeby oczekiwać mocniejszego odbicia raczej w
@Hi_Lo_Hi: Skąd masz te informacje o pewnym utrzymaniu stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie? Wiesz, że obecnie 4 na 10 członków rpp jest za powrotem w okolice 1.5% w 2021? To już nie będzie rekordowo nisko o ile kogoś jeszcze przekonają. Do tego w 2022 kończy się kadencja rpp, rząd jest obecnie niestabilny i może być zmiana władzy i tak dalej. Nie mówiąc o potężnym wzroście zadłużenia państwa, który może skończyć