Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Mikrokoksy, czy ktoś ma doświadczenia jeżeli chodzi o łączenie treningu siłowego z lekką arytmią komorową serca? Lub może polecić jakiegoś dobrego specjalistę, który zna się na rzeczy?

Randomowy kardiolog z pakietu medycznego odradza trening siłowy, ale z tego co widzę, to ogólnie większość kardiologów jest negatywnie nastawiona do ćwiczeń z obciążeniem nawet u zdrowych osób i mówią, żeby robić aeroby. Pytanie na ile ten kardiolog realnie widzi problem w łączeniu lekkiej arytmii z treningiem siłowym, a na ile po prostu wychodziła niechęć kardiologów do tego typu aktywności. Zwłaszcza, że widać, że nie do końca się kardiolog zna na sporcie, bo stwierdził, że trójbój być może będzie można trenować, ale z małym obciążeniem.

Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Jakie są ryzyka, czy trening siłowy może znacząco pogłębić problem? Oczywiście będą dalsze badania i konsultacje z lepszymi specjalistami, ale wolę dopytać czy ktoś miał tu z tym doświadczenia i może polecić jakiś specjalistów. Szkoda porzucać swoją pasję, jeżeli to nie jest konieczne.
  • 7
  • Odpowiedz
@dontonek: Ja miałem arytmię i nadciśnienie, również treningi siłowe były mi odradzane, ale jednak zabrałem się za siebie ( treningi siłowe + cardio ) i jak schudłem 30 kg ( ze 110 kg do 80 kg ) to nagle nadciśnienie mi minęło, a arytmia też przestała mi wychodzić przy badaniach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pabick: No ja akurat wagę mam w normie, znaczy według BMI nadwaga, ale BF mam niskie.

@011010110110110: Tak planuję, dlatego dopytuję czy ktoś zna jakiegoś specjalistę, który się na tym zna po prostu. Mam na oku kardiologa i jednocześnie lekarza sportowego, ale wolę dopytać, bo może ktoś ma kogoś do polecenia.

@Kasahara: dzięki, w takim razie zrobię pakiet badań i będę się konsultował już z mniej randomowymi lekarzami.
  • Odpowiedz
@dontonek: Cześć. Jestem z pomorskiego i szukałem długo tutaj specjalisty w podobnym stylu jak Ty. W końcu postanowiłem rozszerzyć zakres poszukiwań. Raz w roku jeżdżę się badać do Wawki. Dr Łukasz Małek. Wprawdzie on sam biega, ale gwarantuje Ci, ze będzie wiedział na czym polega obciążenie w treningu siłowym. Nie warto tracić czasu i pieniędzy na próbowanie wszystkich specjalistów u siebie w regionie. Tam raz w roku 5/6 stówek i masz
  • Odpowiedz