Wpis z mikrobloga

  • 1248
Miesiąc temu typ w bmw wymusił pierwszeństwo na moim samochodzie w wyniku czego stał się wrakiem. Dzisiaj przyszła wycena ubezpieczyciela i tak:
-ja w lutym kupiłem samochód za 48k
- autotesto 0.8k
- rejestracja + podatek od wzbogacenia 1,5k
- po samochód w dwie strony miałem 1000km

Czyli sumując wydałem na auto (bez bierzących napraw/zmian) ok 52k

Ubezpieczyciel wyliczył że auto przed szkodą było warte 29k xddddddd (°°
I że po szkodzie wrak wart jest 8k

Jeszce dobija mnie to że specjalnie harowałem na niego za granicą półtorej roku włożyłem cały hajs w swoje marzenie i taka lipa

Przecież to nie może być tak że ktoś niszczy z głupoty mój samochód a ja nawet nie wychodze na zero.
Chce kręcić afere ale nie wiem jak i gdzie. Pomóżcie wykopki()

#afera #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #wypadek
  • 280
  • Odpowiedz
@Malistral: Pisz odwołanie. Mojej mamie kiedyś szkodę zderzaka, drzwi, progu i błotnika wyliczyli na 600 zł. Po odwołaniu pokryli realna wartość likwidacji szkody czyli coś ok 2k
  • Odpowiedz
szkoda całkowta z tego powodu że koszt naprawy przewyższa wartość


@Malistral: na ile wycenili naprawę? jesteś w stanie sam sobie to naprawić? jeżeli tak to za ile?
generalnie jak udowodnisz, że cena naprawy nie przewyższa wartości pojazdu sprzed kolizji to powinni Ci tyle dać, co ciekawe od nich też powinieneś dostać wycenę naprawy.

czyli do podważenia masz
  • Odpowiedz
@Malistral jak znajdę to Ci podam namiary na gościa z PZU który zna się na tych sprawach. Ubezpieczalnie standardowo zanizaja wypłaty . Można się odwoływać ale z pomocą takiego kolesia bo wie co i jak.
  • Odpowiedz
@Malistral: nie masz co kręcić afery. Idziesz do adwokata, robisz prywatną wycenę, odwołujesz się od decyzji ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel utrzymuje w mocy decyzję. Składasz pozew o odszkodowanie, w toku jest opinia biegłego rzeczoznawcy, wygrywasz uczciwie tyle, ile ci się należy.

Jeśli auto do kasacji, to jest szkoda całkowita i odszkodowanie z OC masz do pełnej wysokości wartości pojazdu na dzień wypadku.
  • Odpowiedz
@Malistral: Specjalnie tak robią jak mirki pisały. Znajdź kogos kto sie tym zajmuje i ogarnie Ci to za jakas opłata, ale wyjdziesz na pewno na zero! Kupiłem focusa 2014, 2 lata temu, wracajac nowym autem baba #!$%@? mi sie na czołówkę, byłem zrozpaczony xd Ubezpieczyciel wycenił tez poniżej zakupu, Choc auto kupiłem 20 minut przed dzwonem to chciał mi dac lekko 10k mniej i jeszcze te gadki ze LEPIEJ ZEBY
  • Odpowiedz
Jak wersja premium plus i auto z US and A to pewie Mustang. Stąd te rozbieżności, bo dane do wyceny są chyba średnią z ogłoszeń, a ta oscyluje właśnie gdzieś w okolicach 30-35k.

Za przedmówcami - wycena rzeczoznawcy i odwołanie. Swoją drogą jak z 52k wyszło 1,5k podatku? Przecież to jest 2%.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Malistral: Znacznie przepłaciłes za jakiegoś amerykańskiego gruza i teraz liczysz na to, że ubezpieczalnia zwróci ci tę kwotę zamiast średniej, rynkowej?
  • Odpowiedz
@Malistral: Kolega widzę wczoraj urodziny i pierwszy raz ma do czynienia z ubezpieczalnią?! To jest stary numer z rękawicą. Zawsze zaniżają wycenę i wielu frajerów się na to łapie. Odwołuj się!
  • Odpowiedz
Miesiąc temu typ w bmw wymusił pierwszeństwo na moim samochodzie w wyniku czego stał się wrakiem


@Malistral: Szkoda typa, ale co z autem?

A na serio to ogarnij temat z jakaś papugą co ma w tym specjalizacje, wydasz 200-300 zeta, ale będziesz miał ogarnięte zaniżone odszkodowanie.
  • Odpowiedz
Jeszce dobija mnie to że specjalnie harowałem na niego za granicą półtorej roku włożyłem cały hajs w swoje marzenie i taka lipa


@Malistral: Masz przynajmniej nauczkę, że nie ładuje się dużego procenta oszczędności w konsumpcję
  • Odpowiedz