Wpis z mikrobloga

  • 1248
Miesiąc temu typ w bmw wymusił pierwszeństwo na moim samochodzie w wyniku czego stał się wrakiem. Dzisiaj przyszła wycena ubezpieczyciela i tak:
-ja w lutym kupiłem samochód za 48k
- autotesto 0.8k
- rejestracja + podatek od wzbogacenia 1,5k
- po samochód w dwie strony miałem 1000km

Czyli sumując wydałem na auto (bez bierzących napraw/zmian) ok 52k

Ubezpieczyciel wyliczył że auto przed szkodą było warte 29k xddddddd (°°
I że po szkodzie wrak wart jest 8k

Jeszce dobija mnie to że specjalnie harowałem na niego za granicą półtorej roku włożyłem cały hajs w swoje marzenie i taka lipa

Przecież to nie może być tak że ktoś niszczy z głupoty mój samochód a ja nawet nie wychodze na zero.
Chce kręcić afere ale nie wiem jak i gdzie. Pomóżcie wykopki()

#afera #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #wypadek
  • 280
  • Odpowiedz
@Malistral: U mnie podobnie, auto wyszło mnie jakieś 20k, a ubezpieczalnia wyliczyła wartość auta na 14k. Chyba z #!$%@? spadli xD
Dostali odwołanie + info, że naliczamy ustawowo odsetki i chcemy 20k. Do tego ciągniemy auto zastępcze do oporu, należy mi się.
  • Odpowiedz
Czy uwazasz, ze przez 6 miesiecy pojazd nie stracil na wartosci?


@sylwek2k: a czy nie uważasz, że przez 6 miesięcy pojazd powinien stracić na wartości dokładnie tyle samo dla urzędu skarbowego co ubezpieczyciela realizującego obowiązkowe ubezpieczenia OC.

Skoro urząd skarbowy uważa, że przez 6 miesięcy pojazd powinien stracić 10% wartości bazowej to mityczny "program do wyceny szkód" powinien wskazać dokładnie tę samą kwotę.
  • Odpowiedz
@Malistral: Nie zgadzaj się na nic bo później będzie za późno. Są firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań. Niestety nie wiem jaki jest tego koszt. Ewentualnie bierz prawnika.
  • Odpowiedz
Skoro urząd skarbowy uważa, że przez 6 miesięcy pojazd powinien stracić 10% wartości bazowej to mityczny "program do wyceny szkód" powinien wskazać dokładnie tę samą kwotę.


@thorstein92:

program wyceny szkod podaje srednia wartosc pojazdu w danym roczniku... od tego sa zwyzki i znizki, w zaleznosci od stanu pojazdu czy wyposazenia

Ale tak, uwazam ze w ciagu pol roku powinien pojazd stracic te mityczne 10% od wartosci zakupu. Zreszta to pisalem
  • Odpowiedz
@Malistral: Znajomy po takiej sytuacji zadzwonił do ubezpieczalni i poprosił o wycenę auta w przypadku wykupu ubezpieczenia. Podano oczywiście kwotę sporo wyższą, a on to nagrał. Z tym nagraniem wywalczył odszkodowanie w kwocie wynosząca tyle ile ich wycena przypadku ubezpieczenia. :)
  • Odpowiedz
@Ciastek993: to ja w auto zakupione za 14k rok temu,.w które wsadziłem jeszcze z 20k, po tym jak ktoś mi #!$%@? i uciekl, później z mojej winy było kolejne klepanie, wykupiłem w końcu AC i właśnie teraz mi się przyda bo w poniedziałek jebnalem w sarnę. Może być całka, czekam na wycenę, ale już nie mam siły do tego auta. Człowiek dba, chucha, dmucha a wszystko jak.krew w piach. Ludzie
  • Odpowiedz
@Malistral jak można wkładać wszystkie pieniądze w taką ulotną i tracącą na wartości ruchomość jak samochód? LOL.
Lepiej jeździć niepozornym autkiem, a kasę mieć odłoźoną na coś trwałego. I nie zadłużać się rzecz jasna. Kredyt na super auto to juź w ogóle szczyt głupoty.

()
  • Odpowiedz
@Malistral wyślij im oficjalne pismo, w którym napisz ze nie zgadzasz się z wycena, wnosisz o ponowna weryfikacje wyceny, pojazd przed wypadkiem był warty o kilkanaście tysięcy więcej, załącz aktualne oferty tego pojazdu, tego rocznika, z tym wyposażeniem. Na koniec napisz ze w przypadku podtrzymania pierwotnej wyceny będziesz dochodził swoich praw na drodze postępowania sądowego. Myśle ze to pomoże aby zmienić ich decyzje, jeżeli nie to wtedy prywatna opinia biegłego i
  • Odpowiedz
@Malistral jakim wzbogaceniem był zakup pojazdu, że płaciłeś za to podatek? Hajs na minus, samochód wart ten hajs na plus. Gdzie tu wzbogacenie? Zapłaciłeś podatek pcc, czyli od transakcji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Malistral jakim wzbogaceniem był zakup pojazdu, że płaciłeś za to podatek? Hajs na minus, samochód wart ten hajs na plus. Gdzie tu wzbogacenie? Zapłaciłeś podatek pcc, czyli od transakcji.

@kinollos: ludzie potocznie mówią na PCC podatek od wzbogacenia. No bo tak on trochę funkcjonuje - kupujesz coś (wydajesz hajs), a ktoś pobiera jeszcze od ciebie za to podatek. No to jak to nazwać? Kara za to że cię stać?
  • Odpowiedz