Wpis z mikrobloga

  • 1248
Miesiąc temu typ w bmw wymusił pierwszeństwo na moim samochodzie w wyniku czego stał się wrakiem. Dzisiaj przyszła wycena ubezpieczyciela i tak:
-ja w lutym kupiłem samochód za 48k
- autotesto 0.8k
- rejestracja + podatek od wzbogacenia 1,5k
- po samochód w dwie strony miałem 1000km

Czyli sumując wydałem na auto (bez bierzących napraw/zmian) ok 52k

Ubezpieczyciel wyliczył że auto przed szkodą było warte 29k xddddddd (°°
I że po szkodzie wrak wart jest 8k

Jeszce dobija mnie to że specjalnie harowałem na niego za granicą półtorej roku włożyłem cały hajs w swoje marzenie i taka lipa

Przecież to nie może być tak że ktoś niszczy z głupoty mój samochód a ja nawet nie wychodze na zero.
Chce kręcić afere ale nie wiem jak i gdzie. Pomóżcie wykopki()

#afera #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #wypadek
  • 280
  • Odpowiedz
@Malistral: pomijając kwestię pazerności ubezpieczycieli podsumujmy: wydałeś oszczędności życia których nie miałeś na samochód na który cię nie stać, nie kupując nawet AC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@veranoo: co za różnica? procedura jest jasna, jeżeli wrak + odszkodowanie nie pokryją całkowitej wartości umowy leasingowej, to dopłacasz różnicę leasingodawcy i jesteś tak samo w dupie jak OP
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego być może stracił czas, zapłacił podatek, wydał na paliwo itd, ale to w żadnym stopniu nie podnosi wartości pojazdu. Należy się tyle ile auto stoi w cenniku. Jedyne co to może poprosić o wycenę pojazdu w/G eurotax i infoexpert i wybrać wycenę która będzie dla niego korzystniejsza
  • Odpowiedz
być może stracił czas, zapłacił podatek, wydał na paliwo itd, ale to w żadnym stopniu nie podnosi wartości pojazdu. Należy się tyle ile auto stoi w cenniku. Jedyne co to może poprosić o wycenę pojazdu w/G eurotax i infoexpert i wybrać wycenę która będzie dla niego korzystniejsza


@Neneszo: Ale on nie walczy o samochód, ale o stratę. Jeśli namaluję obraz to mi masz oddać tylko za ołówek i płótno?
  • Odpowiedz
@Malistral: rozumiem Cie i współczuje, mi dzień po kupnie gość wyleciał na czołówke.. plus jest taki, że ubezpieczalnia wyceniła mi samochód o tysiaka drożej niż za niego dałem xd
Warto poszukać ludzi, którzy zajmują się zawodowo odwołaniami od takich decyzji, pomogą Ci dokładnie zgromadzić dokumenty itd. które zwiększa Twoje szanse niż proste "nie zgadzam się z wyceną".
  • Odpowiedz