Wpis z mikrobloga

  • 1248
Miesiąc temu typ w bmw wymusił pierwszeństwo na moim samochodzie w wyniku czego stał się wrakiem. Dzisiaj przyszła wycena ubezpieczyciela i tak:
-ja w lutym kupiłem samochód za 48k
- autotesto 0.8k
- rejestracja + podatek od wzbogacenia 1,5k
- po samochód w dwie strony miałem 1000km

Czyli sumując wydałem na auto (bez bierzących napraw/zmian) ok 52k

Ubezpieczyciel wyliczył że auto przed szkodą było warte 29k xddddddd (°°
I że po szkodzie wrak wart jest 8k

Jeszce dobija mnie to że specjalnie harowałem na niego za granicą półtorej roku włożyłem cały hajs w swoje marzenie i taka lipa

Przecież to nie może być tak że ktoś niszczy z głupoty mój samochód a ja nawet nie wychodze na zero.
Chce kręcić afere ale nie wiem jak i gdzie. Pomóżcie wykopki()

#afera #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #wypadek
  • 280
  • Odpowiedz
@Malistral: Przedstaw im dokumenty potwierdzające ile zapłaciłeś za auto (pewnie tego dojazdu i autotesto nie uwzględnią) i się odwołuj ¯\_(ツ)_/¯ normalne, że zaniżają pierwszą wycenę, liczą, że się zgodzisz bez marudzenia
  • Odpowiedz
@Malistral: spokojnie, pierwsza cena jest celowo zaniżona dla jeleni co się boją odezwać(to chamskie ze strony ubezpieczycieli swoją drogą), odwołuj się, załącz dowód zakupu i kręć małysza.
  • Odpowiedz
Następnym razem pamiętaj, że się jeździ furami które jak skasujesz lub spłoną to nie szkoda, czyli takie za kilkanaście koła.


@troloking: o #!$%@?, ale złota rada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Malistral: a gdzie jest agent który sprzedał Ci polisę? Czy ty myślisz że ktoś odda ci pieniądze bo wydałeś na podatek, rejestrację czy paliwo na 1000km?
Zacznij od zawołania wyceny pojazdu i zweryfikuj wersję wyposażenia bo może ty miałeś doposażony model a oni do wyceny wzięli jakąś biedę wersje
  • Odpowiedz
@Stef444n: Widzisz jakby mi ktoś skasował moje wymarzone autko na które #!$%@?łem półtora roczne oszczędności. To nie tyle bym się martwił wyceną, co wyrokiem za skatowanie sprawcy wypadku kluczem od kół. Tak więc wole coś tam pomodzić w aucie za kilkanaście klocków i dorzucić felunek niż potem przeżywać śmierć i rozłąkę z moim ukochanym autem.
  • Odpowiedz
  • 6
@Neneszo no wersje miałem najbardziej wyposażoną jak się tylko dało. Takie właściwie premium plus

I na dodatek coś czego wlaściwie nie ma w Polsce czyli sprowadzony bezwypadkowy z USA
  • Odpowiedz
@clorox: Doskonale sobie zdaje sprawę, że odszkodowanie będzie wypłacane z OC sprawcy.

Było to pytanie odnośnie wymarzonego auta, które kosztowało 50 000 zł i posiadania AC, gdyby cokolwiek innego się wydarzyło z jego winy.

@ksiak: @Ciastek993 pyta po prostu czemu Miras nie posiada AC skoro tyle na nie pracował. Każdy wie, że szkoda jest likwidowana z OC.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@unea: @Malistral: a może było tak, że kupiłeś jakiś bardzo drogi egzemplarz mega wypasiony, kiedy inne takie same auta kosztowały znacznie mniej?
Pokaż wycenę, coś nie halo.
AC miałeś? Nie wyobrażam sobie nie mieć AC, kiedy wartość auta jest dla mnie ogromna.
  • Odpowiedz