Wpis z mikrobloga

Ekhm, Murki i Marabelki.

Sprawa eskaluje, jesteśmy mocno zaskoczeni i poruszeni odbiorem naszej grafiki. Nigdy nie było naszym zamiarem wywołanie takich reakcji. W żaden sposób nie chcemy promować lub wspierać patologii w postaci różnych form przemocy.

Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte.

Poniższy obrazek powstał z zamysłem stworzenia zabawnej gry słów nawiązującej do produktu Pianki Liście, który mamy w ofercie. NIGDY, ale to NIGDY, naszym zamiarem nie było naturalizowanie lub w jakikolwiek sposób pochwalanie stosowania przemocy. Nieważne, czy fizycznej, czy psychicznej, nieważne wobec kogo i kiedy. To nie podlega dyskusji, przemoc nie może mieć miejsca.

Na co dzień każdy z nas doświadcza, niestety, różnych form przemocy. Fizycznej podobno coraz rzadziej (oby), ale bardzo często, szczególnie w internecie, otrzymujemy nieprzyjazne, agresywne wiadomości. Bardzo łatwo jedną wiadomością, wydawałoby się, niewinną, można sprowokować dużo osób, które finalnie wyładują swój gniew w sposób, który paradoksalnie nie będzie miał wiele wspólnego z sympatią. Pamiętajmy o tym, bo we własnym gniewie łatwo przesadzić w drugą stronę i w walce o zatrzymanie przemocy dołożyć cegłę, która mocno zrani osobę po drugiej stronie. Po drugiej stronie są zawsze żywe i czujące osoby. Pamiętajcie o tym.

W każdym razie, mimo sugestii, podjęliśmy decyzję, że nie usuniemy posta. Nie chcemy chować głowy w piasek, zależy nam, żeby jasno określić własne stanowisko, aby nie było wątpliwości: JESTEŚMY PRZECIWNI STOSOWANIU PRZEMOCY. Czy coś więcej trzeba tu dodać? Nie widzę celu w opisywaniu o jaką przemoc chodzi, bo każda przemoc jest zła.

Mamy tutaj wielu sympatyków, którzy mogli poczuć się dotknięci naszą grafiką. Nie chcę nikogo przekupywać, ale wiem, że sporo osób myślało o zamówieniu żelków w najbliższym czasie. Dlatego też postanowiłem zrobić specjalny rabat na tę okazję. Działamy na bardzo niskiej marży, takie rabaty zdarzają się u nas bardzo rzadko, ale jest to wyjątkowa sytuacja. Wybierając swój kod możesz dać nam sygnał.



Jesteśmy małym producentem żelków, zatrudniamy około 30 osób. Codziennie znajdujemy się w różnych sytuacjach i doskonale rozumiemy rolę szacunku do drugiego człowieka. Z mojej strony dodam, że dołożę starań, aby powyższe wartości na stałe wpisały się w nasze zasady działania.

Od razu odpowiem - nie będzie analogicznego posta na dzień kobiet. Nie pozwolimy na podobne interpretacje w przyszłości. Jak widać, takie gry słów nie są zabawne i łatwo przekroczyć cienką granicę.

#gusto #oswiadczenie #afera
Pobierz
źródło: comment_1600860757kcT4MEN52FlRryORku6Png.jpg
  • 276
Dlatego w tym kraju jest stosunek samobójstw 8:1


Co? Chyba osiem lat temu. Kolejny, który opiera się na obrazkach z vikop.ru Łap. https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zamachy-samobojcze/63803,Zamachy-samobojcze-od-2017-roku.html

"Zamachy samobójcze zakończone zgonem" - czyli udane samobójstwa, nie próby samobójcze. W 2019 roku zabiło się 4497 mężczyzn i 756 kobiet.

+: abcc5

Tak, jest progres. To duży spadek, należy się z niego cieszyć


@KRISSVector: Czyli obużona poprawiasz mirka który z pamięci podał stosunek 8:1, bo nie! jest
@Pilaf: dlaczego piszesz takie rzeczy? Zostaw moją mamę w spokoju. Jeżeli koniecznie chcesz się na kimś wyżyć, zrób to na mnie, ale nie stosuj przemocy na niewinnych osobach.
@Pilaf: wierzysz opiniom, które przeczytałeś? Widziałem Twoje wykopalisko. Pracują u nas osoby z 20+ letnim stażem. Potrafisz sobie wyobrazić, aby ktokolwiek wytrzymał w warunkach, na które wskazują tamte wpisy. Jeżeli mieszkasz w centralnej Polsce zapraszam Cię w dowolny dzień do nas. Pójdziesz sam, beze mnie i żadnej eskorty i porozmawiasz z każdym z pracowników. To nie jest trzeci świat, nikt nie przypina ludzi do maszyn. Źle traktujesz ludzi, to ludzie odchodzą.
@Pilaf: nie mam pojęcia, kto pisze opinie i dlaczego. W każdej opinii pewnie jest ziarno prawdy. Każdy kto pracował gdziekolwiek wie, że ludziom (i dotyczy to każdej ze stron - pracowników i pracodawcy) czasami puszczają nerwy, szczególnie w trudnych sytuacjach. Jednakże tak jak mówię - przyjedź, na mój koszt, zweryfikuj. Poza tym Haribo to inna liga. Istnieją inni producenci naszych rozmiarów lub mniejsi, pracownicy rotują między zakładami. Mogę Ci o tym
@sIcKwOrLd policzkowanie faceta jest takim samym stereotypem jak przedstawianie kobiety jako pralki, zmywarki i inkubatora. Różnica jest taka, że jak ktoś sobie zrobi "żart" z kobiety zmywary to zostanie nazwany faszystą, a na żart o biciu facetów reakcja jest "haha dobry żart, przegrywy mają ból dupy haha"
Internet nie przestanie mnie zadziwiać. Wiadomo, że nikt normalny nie popiera relacji ale nie ktorym w internecie trzeba to tłumaczyć. Jeśli reklama byłaby skierowana w drugą stronę też nikt nie powinien czuć się urażony. Wiadomo, że przez internet sprzedają się "memowe" reklamy i na tym powinna kończyć się dyskusja. Tak samo jeśli czarnoskóry chłopczyk ma koszulkę z małpa lub bananem to po prostu ma taką koszulkę - sam bym mógł taka założyć,
@ecco: humor na tej reklamie może i mocno januszowy, ale oburzanie się o nią to dopiero debilizm xD naprawdę nie wiem jak nadwrażliwi co niektórzy tu są, że takie nic ich tak dotyka. W każdym razie przeprosiliscie, daliście fajną promke, mi to pasuję i nie przejmujcie się wykopkami. Zawsze się znajdą ludzie, którym wiecznie nie pasuje. Ja tam się cieszę, bo nie znałem was, a dzięki tej aferze i promce usłyszałem
@ecco:
Grafika: "Twój facet Cię #!$%@? tak, że masz ochotę dać mu w pysk? Nie bądź taka, kup mu żelki!"
Mirko: churr durr, PLM - Przrgryw's Life Matter, dawanie pianek-liści to PRZRMOC!!!!

Nie skorzystam z promocji, ale firmy nie skreślam XD
@Mirkosoft: @performance_artist

Czyli obużona poprawiasz mirka który z pamięci podał stosunek 8:1, bo nie! jest 6:1, no ogromna różnica.


Nie, nie z pamięci, a z wykopowego obrazka, który tu lata. Taka mapka, pamiętasz? Dlatego go poprawiam - przegrywy bezkrytycznie opierają się na tym memie.

I należy się z tego cieszyć, pomimo że ogólna liczba samobójstw wzrosta? No zajebisty powód do świetowania. Wszyscy zaśpiewajmy razem bo co prawa i więcej kobiet i
@staryhaliny: @ecco: dokładnie, jestem za. Może tym razem z okazji dnia kobiet "twoja dziewczyna cię nie słucha? daj jej z liścia!"? No przecież nie jest waszym celem promowanie lub wspieranie patologii, to taki żarcik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj chyba nie może już sobie strzelić bardziej w kolano xD Rekalma dalej wisi w niezmienionej formie, bo nie usunięcie pod pretekstem "nie chowamy głowy w piasek", brak oficjalnych przeprosin, wrzucone w komentarz. W śmiesznym oświadczeniu nie propagujecie przecież przemocy ale obrazek, który ją pośrednio ukazuje zostaje, po czym piszecie, że na dzień kobiet nie planujecie tego ponowić XD No pewnie, bo by była inba na pół polski mam nadzieję, że odbije
Jak widać, takie gry słów nie są zabawne i łatwo przekroczyć cienką granicę.


@ecco: no to przekroczyliście granice czy nie?

Bo tam nie było żadnej gry słów.
B
Tam była dłoń, twarz, slap I tekst "powinien dostać z liścia".

Równie dobrze mogliście zrobić obrazek
"Kiedy Żyd powinien dostać kulkę" - kulki Gusto o smaku coli i twierdzic że nie żartujecie z holocaustu.

Ha tfu.