Wpis z mikrobloga

Siema, czy w wieku 25lat dobrym pomysłem będzie założenie firmy specjalizujacej się w czyszczeniu kostki brukowej, elewacji i dachów? Mam do zainwestowania 40k, robiąc research ogarnąłem, że w okolicy nie ma dużo takiego rodzaju firm, a kwota jaką posiadam powinna wystarczyć, żeby uzbroić się w dobrą myjkę ciśnieniową, samochód i jakieś tańsze rzeczy, typu chemia, agregat czy rusztowanie.

Jak z zapotrzebowaniem na takie usługi? Czy takie firmy działają też w okresie zimowym?

#pracbaza #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 29
@Slomek: Wiadomo kosztów takich jak stałe koszty jdg, paliwo, czy reklama nie wliczam narazie i nie chciałbym też zaczynać od 1000 usług, na początku chciałbym się skupić na tylko kilku, dopiero wraz z doswiadczeniem i być może zatrudniając pracowników dodawać jakieś inne usługi
Sprawdź bez inwestowania czy będzie w ogóle odzew na takie usługi.
Jak to zrobić? Pewnie najszybciej pojeździć po potencjalnych klientach.

Ja kiedyś roznosiłem ulotki z ofertą drewna kominkowego i tam gdzie nie spodziewałem się, że będzie odzew to był ogromny.
pojechać gdzieś do księdza na parafie


@pawlakwypok: jak za darmo to i ocet weźnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A co do tematu, to jw mirek wspomniał pomyśl co chcesz robić zimą bo za wiele z pomysłu czyszczenia na ten moment możesz nie wycisnąć.
@pawlakwypok: Bardzo dobry pomysł. Proponuję byś najpierw wyodrębnił mniej więcej różne elementy które się składają na ten biznes. Np. kto będzie robił księgowość? czy na czas zimy będziesz zawieszał działalność by zaoszczędzić zus? może jakieś maszyny w leasing/kredyt (nie znam się na tych sposobach finansowania) by generować koszty czy może będziesz jechał na ryczałcie - formy opodatkowania?
Inny dział to Twoja osobista strona: czy masz doświadczenie i lubisz/potrafisz znieść pracę fizyczną