Wpis z mikrobloga

Kinder: Dowolne techniczne jak już bardzo jakieś chcesz. U mnie sporo ludzi kończyło automatykę i robotykę, ja jestem analitykiem po mechanice i budowie maszyn. Matematyczne czy informatyczne się nadadzą, ale są trudne imo.

We Wrocławiu masz na pewno dedykowane podyplomówki pod analityków, ale są drogie, lepiej poczekać aż korpo postanowi ci za nie zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: Precypitat
@AnonimoweMirkoWyznania: informatyka, informatyka & ekonometria, coś łączonego typu inz. z infy, magister z czegoś bardziej ekonomicznego / związanego z zarządzaniem. Ale tak jak piszą koledzy / koleżanki wyżej - najbardziej liczy się doświadczenie, szczególnie polecam właśnie zacząć od testera, bo to uczy sposobu myślenia, który przydaje się później analitykom
@AnonimoweMirkoWyznania: najlepsze były takie kierunkowo jak biznes w którym chce się pracować z rozszerzonym zakresem biznesowym. Jeżeli ciężko wskazać konkretny biznes to najlepiej chyba rzeczywiście wybrać uczelnie techniczną, gdyż tam będzie najwięcej zajęć związanych z analizami. Na poznańskiej polibudzie np. Inżynieria Zarządzania, na II poziomie jest Zarządzanie zasobami i procesami przedsiębiorstw. Jednak jak inni już pisali dobrze dobrane studia mogą tylko pomóc na starcie, bo żeby być dobrym analitykiem to