Wpis z mikrobloga

@Mescuda: Mnie tam rozwala, że śmieszek co odkrył Greenlandie stwierdził, że zrobi pranka za to że go wygnali kilka razy i powie wszystkim potencjalnym kolonizatorom jaka zajebistą miejscówkę znalazł do zamieszkania, zajebiście dużo zieleni, masa drewna i wgl cud marzenie, masa ludzi w to uwierzyła no i po dotarciu na míejsce okazało się, że są w przysłowiowej dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie tam rozwala, że śmieszek co odkrył Greenlandie stwierdził, że zrobi pranka za to że go wygnali kilka razy i powie wszystkim potencjalnym kolonizatorom jaka zajebistą miejscówkę znalazł do zamieszkania, zajebiście dużo zieleni, masa drewna i wgl cud marzenie, masa ludzi w to uwierzyła no i po dotarciu na míejsce okazało się, że są w przysłowiowej dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Chlebek_Pyszny: Wina Flokiego ( ͡°
Logytaze - > Mnie tam rozwala, że śmieszek co odkrył Greenlandie stwierdził, że zrobi...

źródło: comment_1600426214WQrs2zWQkwnBK0TE0JVmYg.jpg

Pobierz
Za wikingów islandia byla zalodzona a grenlandia nie ot co klimat się zmienil od tamtego czasu.


@Pesa_elf: @Bajo-Jajo: to jest fejk rozpowszechniony przez denialistów wpływu człowieka na klimat. Nazwa Grenlandia została nadana, aby przyciągnąć więcej osiedleńców na nowo odkryte tereny. Generalnie to lodowiec na Grenlandii jest od jakichś 18 milionów lat, więc raczej był tam już jak Wikingowie przypłynęli.

Natomiast niewielka część Grenlandii, która nie jest pokryta przez lodowce faktycznie
@Mescuda: greenlandie nazwał Juliusz Cezar, nazwał ją tak by przekonać ludzi że tam jest ładna zielona wyspa, naobiecał im żyznej ziemi i tak dalej, zależało mu bardzo na zasiedleniu tej ziemi i to mu się udało, w następstwie zmarło bardzo wielu ludzi z głodu i chorób. Polecam poczytać trochę historii
to jest fejk rozpowszechniony przez denialistów wpływu człowieka na klimat.

@pekak: Co. To uznawanie takich pojęć, jak średniowieczne optimum klimatyczne już czyni denialistą klimatycznym? Poprzez nadmierną znajomość zmienności klimatu? XD