Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem
Mam podejrzenia że mogłem dać się oszukać na OLX.
Dwa dni temu namierzyłem produkt, który mnie interesuje w atrakcyjnej cenie. Napisałem do sprzedawcy. Sprzedający nie chciał sie zgodzić na przesyłkę za pobraniem, ponieważ nie chciał czekać na gotówkę. Tak, wiem w tym miejscu powinna mi sie zapalić lampka ostrzegawcza. Uzgodniliśmy że połowę kwoty (450 zł) przesyłam na konto, drugą część po odbiorze przedmiotu. Dokonałam przelewu i od tamtej pory cisza. Telefon wyłączony, nie odpowiada na wiadomości. Ostatnia aktywność na OLX, wczoraj ok. 13.
Pytanie moje brzmi czy poza zgłoszeniem tego na policję, mogę coś jeszcze zrobić. Spotkaliście się z podobnymi przypadkami? Udało sie komuś odzyskać pieniądze?

#olx #oszukujo #pieniadze #allegro
  • 16
@RawTeKQ napisz do olx i idź na policję. Ja kiedyś dałem się oszukać na 50 zł na biletach. Po 5 miesiącach prowadzenia sprawy dostałem telefon od tego Pana który chciał mnie oszukać i potulnie oddał pieniądze ;)
@RawTeKQ Opie..
OPIE
NO ŻESZ OPIE..

Ile razy było walkowane w internecie, że nie daje się kasy.. Naprawde? Typ nie chce za pobraniem, chce od razu kasę = wał. To jak z tym pytaniem zawodowego złodzieja czy kradnie. Najlepiej odbiór osobisty, a jak nie to za pobraniem z uwzględnieniem zawartości przy kurierze to najlepsze. Masz nauczkę a kasy i tak pewnie nie odzyskasz.

@Eskeel: #!$%@? opie... co do kasy to #!$%@?, mam nauczke. Delikatnie irytyje, bo nie lubie tracić gotówki w debilny sposób, ale no... straciłem w debilny sposób, wiem o tym.
W tym momencie zależy mi bardziej, aby dorować tego szczura i pociągnąć do odpowiedzialności.
@RawTeKQ: odczekaj 2 tyg, tydzień to za krótko na zgłoszenie choć "każdy wie, ale się oszukuje". Ale warto wybrać się na dochodzeniówkę i niekoniecznie od razu zgłaszać sprawę.
Jeśli to nie grigorij czy inny sasza to może się dość szybko udać ustalić dane delikwenta. A przynajmniej wiedzieć czy to słup i tylko pluć sobie w brodę.
@RawTeKQ: Nie złapiesz, bo gość pewnie nie pierwszego tak wygrzmocił w pupę. Konto bankowe pewnie na słupa albo na kogoś typu:

No ja tutaj miał/am/em klikać w kąkuter i odbierać przelewy i za to dostawałem/am pieniążki... (...)


A zresztą, już widać, że nie jest głupi bo górnej granicy nie przekroczył. Cóż, powodzenia i jak coś wołaj. Chętnie się dowiem jak się sprawa skończyła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)