Wpis z mikrobloga

Myślę że rosliny czy zwierzęta to królestwa i Ty nie odróżniasz tego nazewnictwa od gatunku, które to slowo w zacytowanym linku nie pada.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_(biologia)

Zarodek jest osobnikiem roslinnym lub zwierzecym znaczy że należy do tego lub tego krolestwa. W innych krolestwach nie występuje.


@YodaMonster: no brawo, nawet nie będę się odnosił do tej sraki zarzucającej mi, że nie odróżniam gatunków od królestw (XDDDD). Wrócę do tematu i zapytam: czy skoro człowiek należy do królestwa zwierząt lub roślin, to cytat, do którego odwołuję się potwierdza moje słowa, czy dalej przerasta cię egzegeza tych trudnych
  • Odpowiedz
no brawo, nawet nie będę się odnosił do tej sraki zarzucającej mi, że nie odróżniam gatunków od królestw (XDDDD).


@bh933901: Oczywiście, napisz bzdurę i hehe "XDDD" trollowałem se. Wrzuciłeś link, napisałeś że zarodek należy do gatunku ludzkiego, zapytałem gdzie w linku jest o tym wzmianka - no we fragmencie "zarodek to osobnik zwierzęcy lub roślinny". Rozumiesz w ogóle słowo czytane?

Wrócę do tematu i zapytam: czy skoro człowiek należy do królestwa zwierząt lub roślin, to cytat, do którego odwołuję się potwierdza moje słowa, czy dalej przerasta cię egzegeza tych trudnych
  • Odpowiedz
Oczywiście, napisz bzdurę i hehe "XDDD" trollowałem se. Wrzuciłeś link, napisałeś że zarodek należy do gatunku ludzkiego, zapytałem gdzie w linku jest o tym wzmianka - no we fragmencie "zarodek to osobnik zwierzęcy lub roślinny". Rozumiesz w ogóle słowo czytane?


@YodaMonster: tak, rozumiem słowo pisane, ale ty najwyraźniej nie, więc postanowiłem, specjalnie dla ciebie, przerzucić się na pismo obrazkowe:

Reszty sraki nawet nie czytam, bo mi się nie chce
bh933901 - > Oczywiście, napisz bzdurę i hehe "XDDD" trollowałem se. Wrzuciłeś link, ...

źródło: comment_1600519335FBeUAbPfELjXGsy3FzDTeI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@YodaMonster:

Poszedłeś w dobrą stronę próbując bronić życia zarodka tym że należy do gatunku ludzkiego - ale nie należy, nie potwierdza tego żadne źródło.


Czy ty właśnie zrównałeś ludzki zarodek z zarodkiem pszenicy, powołujac się na cytat z wikipedii, charakteryzujacy człowieka? Czy ty uważasz, że zarodek to jest oddzielna forma życia, a nie etap w rozwoju osobnika danego gatunku? Czy twoje pojmowanie świata ogranicza się do pojedynczych wpisów na wiki
  • Odpowiedz
@bh933901: wciąż nie ma tam słowa gatunek - zarodek ludzki nie należy do gatunku człowieka i nie ma na to dowodu. Plemnik również jest ludzki, psi, żyrafi itd. ale czy to znaczy że należy do gatunku ludzkiego?! Skończ tę kompromitacje.
  • Odpowiedz
@Morskipas: Tak bo zarówno zarodek pszenicy jak i zarodek człowieka to zlepek komórek? Czym się różni zarodek ludzki? Tym że powstanie z niego w przyszłości człowiek - ale z plemnika i jajeczka tak samo. Czemu jedno chronimy, a drugie nie?

Czy twoje pojmowanie świata ogranicza się do pojedynczych wpisów na wiki rozumianych na poziomie poszczególnych akapitów, bez żadnego odniesienia do szerszego kontekstu? Proszę, powiedz że trolujesz, bo nie wierzę że
  • Odpowiedz
@YodaMonster:

Wybacz że moje pojmowanie świata opiera się na definicjach, badania i źródłach naukowych - nie na chłopskim rozumie.


I sprowadza się do tego, że jak w wiki nie ma zdania "zarodek jest gatunku ludzkiego" to nie ma dowodu że jest.
Ale w sumie już dość oczywiste jest, że trolujesz, więc nie wiem po co to piszę.
  • Odpowiedz
@bh933901:

czyli można być osobnikiem ludzkim nie należąc do gatunku ludzkiego?

Tak bo informacja "ludzki" informuje nas co najwyżej że z zarodka ludzkiego powstanie człowiek tak samo jak z plemnika ludzkiego. Powiem nawet więcej - można powiedzieć że g---o jest ludzkie jeżeli wysrał je człowiek, a psie jeżeli zrobił to pies. Jedynie zdanie "zarodek (ludzki) należy do gatunku ludzkiego)" pojawiające się w źródle naukowym jest potwierdzeniem że przypisanie zarodkowi gatunku
  • Odpowiedz
Tak bo informacja "ludzki" informuje nas co najwyżej że z zarodka ludzkiego powstanie człowiek


@YodaMonster: nie, z----e. Informacja, że coś jest osobnikiem ludzkim oznacza, że jest to przedstawiciel gatunku ludzkiego. Jakbyś miej p-------ł głupot, a więcej korzystał z definicji do formułowania swoich poglądów, to byś wiedział, czym jest osobnik:

Osobnik – jednostkowy organizm, jednostkowy okaz (przedstawiciel)
  • Odpowiedz
czyli osobnik zwierzęcy to osobnik gatunku "zwierzę"?


@YodaMonster: nie, geniuszu. To osobnik któregoś z gatunków zwierzęcych.

Wciąż nie widzisz różnicy?


Widzę tylko tyle, że naukowcem to ty nie zostaniesz.
  • Odpowiedz
@bh933901: odnieś się do definicji gatunku ludzkiego. Nie ma tam miejsca dla zarodka gdyż nie spełnia on ani jednej cechy gatunku ludzkiego.
Zdajesz sobie sprawę że "także ludzki" w nawiasie może oznaczać tylko tyle że zarodek ludzki to osobnik z królestwa zwierzęcego?

Wciąż masz problem z rozumieniem podzbiorów, nie każdą cechę przypisaną podzbiorowi da się przypisać nadzbiorowi, za to każdą cechę nadzbioru da się przypisać podzbiorowi.
Po prostu tego nie rozumiesz, Twój jedyny argument opiera się na tym że nie rozumiesz koncepcji podzbioru, systematyki i zwyczajnie umieszczasz zarodka w złej grupie mimo że nie popiera tego
  • Odpowiedz
@bh933901: Widzę że przykład analogiczny nie jest w stanie zadziałać w Twojej głowie więc muszę rozbić konkretną sytuację w której się znajdujemy z wyszczególnieniem co jest podzbiorem, a co nadzbiorem, co cechą zbioru i którego.

Podzbiór gatunek dzieli zbiór gromada na poszczególne gatunki z przypisanymi cechami gatunkowymi. Podzbiór gromady jakim jest gatunek ludzki definiuje jego definicja - pewien zbiór cech których nie da się w całości przypisać gromadom. Zbiorowi cech jakim odpowiada gatunek ludzki, nie odpowiada zarodek. Nie ma definicji takiej bo zarodek nie jest przypisany do gatunku, gdyby był to definicja gatunku ludzkiego zgadzałaby się z cechami zarodka (np. gatunek ludzki to taki którego informacja genetyczna jest taka i taka... komórki mają następującą budowę itd. byłby jakiś inny czynnik klasyfikujący).

Bierze się to stąd że na gatunki dzielimy gromady, nie wszystkie organizmy żywe dzielimy z marszu na gatunki. Biologia nie przewiduje dwuetapowej klasyfikacji organizm żywy - gatunki ale ma ich więcej. Zarodek jest organizmem żywym i tyle. Istnienie zarodka w procesie rozmnażania jest jedną z cech które pojawiają się na etapie podziału życia na jego podzbiór królestwa i to cechą wspólną dla królestw roślin i
  • Odpowiedz