Wpis z mikrobloga

Test karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 - Premiera Ampere!

GeForce RTX 3080 to pierwsza karta graficzna NVIDII wykorzystująca architekturę Ampere, która przynosi duże zmiany w budowie rdzenia, nowe rozwiązania technologiczne i ogólnie solidny wzrost wydajności. Jeśli jesteście ciekawi jej wydajności, poboru mocy, osiąganych temperatur, kultury pracy czy możliwości OC to zapraszamy do naszego premierowego testu!

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3080-premiera-ampere

A w razie pytań chętnie odpowiemy zarówno tutaj jak i na portalu, w komentarzach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #nvidia
Pobierz
źródło: comment_1600261339tIV1Bvl8s9iCFMZvVgP0uT.jpg
  • 76
@Kot-Pin: I co w tym dziwnego? 4K to nadal nisza, co widzimy po statystykach tej rozdzielczości u użytkowników. Jeśli masz zamiar wytoczyć argument "konsol" to wpierw doczytaj co to za 4K i na jakich ustawieniach, bo takie efekty na PC to zapewni Ci już nawet poprzednia generacja kart graficznych. ;)


@PurePC_pl Do tego obecne gry generalnie są tworzone na silnikach, które nie były tworzone z myślą o dobrym skalowaniu wydajności czy
@PurePC_pl: "Takiemu GPU przydałoby się więcej VRAM niż skromne 10 GB, co niebawem nastąpi, ponieważ w październiku część producentów powinna wprowadzić do oferty modele dysponujące 20 GB GDDR6X" Ale to jakieś potwierdzone info czy spekulacje? Bo jak tak to ja bym poczekał do października i brał wersje 20GB, miesiąc mnie nie zbawi a takie GPU by mi spokojnie starczyło na dwie generacje ¯\_(ツ)_/¯
Pytanie ile tego będzie na rynku, czy uda się kupić sensownego niereferenta - i kiedy... No i czy sprzedaż zaczynają o północy, czy o jakiejś innej godzinie jutro ;)