Wpis z mikrobloga

@rudeiczarne: Halo Mireczki i Mirabelki!
WAŻNA WIADOMOŚĆ!
Od dzisiaj znowu można LATAĆ z POLSKI na MALTĘ! Wczoraj wieczorem opublikowano nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Malta została z tej listy usunięta, co oznacza, że ponownie można ruszać w drogę na Maltę z polskich lotnisk.
Niestety na nowym rozporządzeniu pozostała Hiszpania czy Francja. Jednak wyłączone z niego są loty czarterowe.
Nowe rozporządzenie obowiązuje od dzisiaj do 29.09.2020.
Jeśli zastanawialiście się nad wizytą na Malcie ✈, ostatnio bardzo potaniały loty na Maltę z polskich lotnisk. Na Maltę dolecieć można praktycznie z większości polskich lotnisk – Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań i Gdańsk. Bilety w jedną stronę zaczynają się już od 15 euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Woda w morzu jest wciąż przyjemnie ciepła, a prognozy pogody zapowiadają upały☀ w najbliższych dniach. Po trzech dniach pierwszego od maja deszczu, wychodzi słońce, które grzeje twarze. Czeka na Was lazurowe morze, urocze miasteczka, podwodne wraki, kulinarne pyszności i na pewno mnóstwo uśmiechu!
Po przylocie na Maltę z Polski NIE ma wymogu okazania negatywnego wyniku testu ani kwarantanny.

A jeśli szukacie więcej informacji na temat Malty, to kierujemy Was no nasze wykopalisko!

Gdzie jak zawsze możecie zostawić KOPNIAKA

#rudeiczarne #malta #europa #podroze #ciekawostki #podrozujzwykopem #swiat #zwiedzajzwykopem #zainteresowania
Pobierz rudeiczarne - @rudeiczarne: Halo Mireczki i Mirabelki!
WAŻNA WIADOMOŚĆ!
Od dzisiaj ...
źródło: comment_1600243170Mqo4Sb7RLbbaJ7G5pgcsOs.jpg
  • 48
@rudeiczarne: ja wiem, sam mowilem, ze Malta jako jeden z nielicznych krajow moze sobie poradzic z pandemia (dosyc wydajna sluzba zdrowia). Wysoka ilosc testow i mala (laczna liczba przypadkow) tez niezbyt dobrze tutaj gra w kontekcie potencjalnego kontaktu z wiruem -> przetestowali x probek, wyszlo malo, wiec jest duza szansa ze najgorsze dopiero przed Malta.
@milvanb: Statystycznie mowiac robi się tutaj 10-12 razy wiecej testów na 1000 mieszkańców niż w Polsce :D To by oznaczało, że dzisiaj w Polsce nie podabno by liczby 837 nowych przypadków a ok.8370 nowych przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rudeiczarne: tak nie do konca, ale prosto sie podpisac pod taka statystyka ;) generalnie uwazam, ze jak juz zlapac covida, czy cokolwiek to najlepiej na Malcie, czy innych DE (a kazdy z nas zapewne kiedys bedzie mial kontakt), niz w Polsce
@milvanb: Nie mówie, że na Malcie wszystko działa idealnie w tej kwestii, ale słysząc co się dzieje w PL tj jak ciezkosie umówić na test (chyba ze prywtanie). Moja siotra np próbowała umówić sie na telewizyte z dzieckiem w przychodni. 1szego dnia dzowniła 43 razy, 2go dnia 37 razy. Poddała się, bo system w Polsce nie jest w ogóle wydajny. W miedzyczasie dziecko zdążyło wyzdrowieć.
@rudeiczarne: kurde, poleciałbym, ale zawsze latałem z biurem podróży - jak wygląda ogarnięcie sobie hotelu i przejazd z lotniska do ewentualnego hotelu?

+ moja główna bolączka w wakacjach - jak z językiem angielskim? Wiem, że Malta jest mega turystyczna, ale Grecja też i znajdowały się osoby, co nie umiały w angielski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FanRuskichPierogow: Ja bym olal biura podróży na Twoim miejscu i spóbował raz czegos innego :)
Sa auotbusy z lotniska lub np zamawiasz Bolta (jak Uber). Koszt dojazdu z lotniska do gółównej aglomeracji to ok. 10-15 euro :)
A co do hotelu no to polecam booking.com albo np airbnb na Gozo (sa tam super farmhousy z basenami).
Tutaj od nas link na AIRBNB gdzie mozesz zgaranc nawet 250 złprzy kolejnych rezerwacjach