Wpis z mikrobloga

Czy jest coś gorszego niż praca na laptopie na zewnątrz? xD
To wrzucanie zdjęć jak ktoś pracuje zdalnie na plaży... xDDD
"Komfort, chill i prestiż jakiego nie znacie." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nic nie widać, nie ma szans by matryca była jaśniejsza od słońca
- maczki mają błyszczące matryce XDD a więc jeszcze #!$%@? można zobaczyć
- głośno dookoła, nawet głupi wiatr przeszkadza i rozprasza
- robactwo latające

Już nie mówię o programowaniu na leżaku, bo to jest tak beznadziejna sprawa, że... xD

#laptopy #pracait
zortabla_rt - Czy jest coś gorszego niż praca na laptopie na zewnątrz? xD
To wrzucan...

źródło: comment_1600240756YgNqOBa04AvumetkSeHiI0.jpg

Pobierz
  • 76
@zortabla_rt: jest #!$%@? strasznie ale w sumie tęsknię do czasu sprzed pandemii. Wtedy latałem po europie, spalem w hotelach i pracowałem z uberów i kawiarni a wieczorem w barze bylem nadal na callu - teraz po prostu siedzę non stop w domu i wychodzę tylko na silke i do żabki. Może i ergonomiczniej ale jednak wolę to pierwsze bo człowiek był zajarany a nie zmęczony życiem
@zortabla_rt szczerze to pracowałem 3 lata temu będąc na wakacjach na Corfu. 3 dni pobytu po koło 4 godziny z rana jak rodzinka i tak spala. Był projekt, dostałem sporo kasy za to że nie dość że nie zwróciłem uwagi na to że miałem trochę pracy to jeszcze w 3 dni na kolejne zarobiłem :) Ale na plaży przy barze prscuje się beznadziejnie.
@zortabla_rt: porządny komputer z SSD, zewnętrzna klawiatura mechaniczna, >=2 monitory 16:10, wygodne krzesło ergonomiczne, duże biurko (zwłaszcza ważne dla tych co robią w embedded, trzeba czasem pomieścić na biurku kilka płyt i kilometr kabli), wygodne słuchawki, klimatyzacja, stabilny i szybki internet, Linux ustalony po swojemu - no to jest robota.
@zortabla_rt: Tylko większość tu piszę z perspektywy pracy w IT, programowanie itp. A mamy takie czasy, że teraz większość pracy biurowej można wykonywać zdalnie na laptopie. To jest multum różnych dziedzin, branż, zadań gdzie można tak pracować
@zortabla_rt:

A to ktoś normalny w ogóle pracuje na laptopie? Na tym szajsie to sobie można najwyżej facebooka poprzeglądać, albo po wykopie połazić i nic więcej.

Pisać się nie da, bo klawiatura to jakaś abberacja straszliwa.
Myszą się nie da, bo touchpad to jakiś ponury żart.
Ekranik malutki, to co tam kurde da się zobaczyć? No najwyżej czyjeś nudesy jak dobrze pójdzie i pieluchy z kupą cudzego brajanka.

Żeby laptop się
@zortabla_rt: Da się, ja dzisiaj pracowałem sobie na dworze, ale jest kilka warunków, które rzadko kiedy się przytrafiają wszystkie na raz:
- musi być ciepło, ale bez upału
- tylko w cieniu
- wiaterek - brak albo lekki i ciepły
- odpowiednio mały lapek, duże kloce odpadają
- nie dłużej niż 2, moze 3h