Wpis z mikrobloga

@ChineseMobilePhones: Może i się kręci wokół własnej osi ale sprzedają już samochody w Chinach - rok do roku znacznie zwiększyła się sprzedaż. I jakie samochody robią - jestem pod wrażeniem.
2021, maja wchodzić do Europy...
@masaj: Szukałem innowacyjnych firm z niską ceną akcji, NIO już wtedy było tuż przed prezentacją nowego modelu i zapowiadało się jako firma, która może spokojnie zagrozić Tesli w ilości sprzedanych egzemplarzy, a ma przecież większy rynek zbytu i niższe ceny. Dodatkowo pracowali nad stacjami szybkiej wymiany baterii zamiast ładowania
@masaj: Co do potencjału, to niestety covid mocno zrewidował startupy i po za spółkami, które ociągają się z podniesieniem po epidemii, nie mam nic specjalnie na oku
@masaj: Z tego co wygrzebałem nio już raz było na granicy bankructwa i chiński rząd do spółki z tencentem to odratował. NIO nie produkuje stwoich samochodów tylko wszystko zleca zewnętrznym firmom więc nie, nie będzie kolejną teslą bo tesla stawia na wewnętrzną integrację i niezależność technologiczną a w nio jest wręcz odwrotnie. Hype na akcje jest i może uda im się drugi raz nie upaść ale do tesli raczej nie podskoczą.
NIO nie produkuje stwoich samochodów tylko wszystko zleca zewnętrznym firmom więc nie


@badylord: Właśnie dlatego ich model jest lepszy, rozwój Tesli w przeszłości był wiele razy spowalniany idiotycznymi pomysłami Muska (jak na przykład całkowita robotyzacja)

chiński rząd do spółki z tencentem to odratował.


@badylord: Właśnie między innymi dlatego NiO w dalszej perspektywie prześcignie tesle i zostawi ich daleko w tyle.
@Ranestfen2: może, ciężko stwierdzić. Napewno będą mieli problem ze zwiększeniem skali produkcji nie mając własnych fabryk (a jak wiadomo skala -> niższa cena -> wyższa sprzedaż). Chińczycy podobno preferują zagraniczne auta od chińskich a już na scene wchodzi VW który jako jedyny lagacy automaker idzie 100% w EV więc na pewno będą mieli mocną konkurencję.