Wpis z mikrobloga

To pomyśl.
Zarówno zomo jak i ormo to były milicje obywatelskie, słabo przeszkolona zbieranina ludzi którzy po cywilu myśleli że są jakimiś wybrańcami, lepszym sortem. Nie wiem, moze pogadaj z rodzicami albo dziadkami żeby ci poopowiadali jak te służby działały.
@Strzelec_Kurpiowski jak mnie wzrok nie myli to jest to mundur dokładnie taki sam, jaki do niedawna funkcjonował w służbie więziennej. 2020 rok, a jedna z głównych służb mundurowych nareszcie doczekała się wymiany komunistycznego umundurowania (w sumie 2019, ale są chyba jeszcze jednostki gdzie nowe mundury nie zawitały)
jak mnie wzrok nie myli to jest to mundur dokładnie taki sam, jaki do niedawna funkcjonował w służbie więziennej. 2020 rok, a jedna z głównych służb mundurowych nareszcie doczekała się wymiany komunistycznego umundurowania (w sumie 2019, ale są chyba jeszcze jednostki gdzie nowe mundury nie zawitały)


@ajag: oj tam. Do 2000 roku funkcjonowały Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe, które miały przedwojenny wzór mundurów XD
Pobierz
źródło: comment_1600040751MTnKvzFncIqRJ2sYDy7EwM.jpg
@bialyjakbialek: GROM to siły specjalne wojska, a nie policyjni antyterroryści. To całkiem coś innego.


@Strzelec_Kurpiowski Grom zaczynał jako jednostka MSW. Na początku wykonywali zadania stricte jak AT np. zatrzymywali przestępców z zorganizowanych grup przestępczych. Pod MON przeszli później