Wpis z mikrobloga

A wy się dziwicie?
Boomerzy popsuli w tym kraju rynek pracy. Boomer pójdzie do jednego zakładu pracy i będzie tam siedział do końca życia, chwaląc jego wady i przekładając je na atuty.
Rynek pracy w Polsce pozostawia wile do życzenia. Ogromne korporacje przenoszą się z Chin do Polski, bo mamy mniejsze mniemanie o sobie i fantazje zarobkowe.
Mojego przyjaciela tata, pracuje od 15 lat w jednej z większych firm produkcyjnych w Polsce. Ostatnio rzucili go w delegacje do Niemiec (i łaskawie dopłacili mu do wypłaty 25% więcej, a zarabia lekko powyżej najniższej XD). Okazało się, ze na tej samej hali w Niemczech nakład pracy jest mniejszy, na stanowiskach, gdzie w Polsce stoi jeden pracownik, w Niemczech stoi dwóch Niemców i zarabiają znacząco więcej.
Dalej sobie niszczmy rynek pracy, to młodzi będą bardziej pałac się do pracy XD
#pracbaza #studbaza #praca
MagicznyKarolek - A wy się dziwicie? 
Boomerzy popsuli w tym kraju rynek pracy. Boome...

źródło: comment_1599736303xYRRQeJhdspGWBT3uBlhUU.jpg

Pobierz
  • 48
@MagicznyKarolek: @Romoro: A może warto na problem spojrzeć troszeczkę szerzej? Za najniższą 1950 faktycznie ciężko się utrzymać ale pracodawca na takiego pracownika płaci przecież 3130. Za taką już byłoby troszkę łatwiej, prawda? 1/3 pensji na dzień dobry zabiera nam nasze kochane Państwo, a gdzie pozostałe podatki. To nie "boomerzy" pracujący za 2k do ręki są winni tej sytuacji
@robertx: Pewne reformy także trzeba poczynić w poprawie standardów. W państwach skandynawskich palci się ogromne podatki, a jednak da to wszytko pogodzić z życiem na wysokim standardzie. Mnie smuci, gdy w Polsce ojciec, który ma na utrzymaniu trójkę dzieci ma problem z odłożeniem na wizytę stomatologiczną... nosz #!$%@?. Dość tego upadlania się. Młodzi to widzą. Zaczynają pracować, wraz z pierwsza wypłata pojawia się ogromne zażenowanie. Zwalniają się i zaczynaja siedzieć na
@MagicznyKarolek: No to konkretnie jakie reformy poza obniżką podatków poprawiłyby sytuację polskich pracowników oraz pracodawców?
Ten Mercedes o którym wyżej wspomniałeś to też kwestia cudownego polskiego systemu podatkowego gdzie trzeba sobie robić koszty leasingami na wszystko co się rusza. Poza tym w nawet małym przedsiębiorstwie za te 1500 czy 2k na miesiąc nie podniesie się niewiadomo jak warunków, to raz. A dwa szef nie pyta co Ty robisz ze swoimi pieniędzmi
boomerzy wszystko psuja, najgorsze bo jest ich najwiecej.

Sa niedostosowani do swiata, uposledzeni i przez nich caly rozwoj stoi w miejscu


@InterferonAlfa_STG: nie wiem czy troll czy nie ale na wszelki wypadek odpiszę:
Ale wiesz, że świat w którym mieszkasz, rzeczywistość która Cię otacza, wszelkiego rodzaju dobra materialne jak telefony czy komputery to właśnie zasługa tych "boomerów"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@robertx: Boomerzy, to osoby które wychowały się za komuny. Wszytko było im podsuwane pod nos przez państwo. Zaczynając od mieszkań wspólnotowych, a kończąc na często mało produktywnej pracy z której dało się utrzymać siebie i rodzine na jako takim poziomie. Są to osoby, które uważają się za niewiadomo kogo: „ja w twoim wieku”, „kiedyś to było” itd...
Ludzie młodzi, pomimo zmiany czasów na lepsze mają ciężej