Wpis z mikrobloga

A wy się dziwicie?
Boomerzy popsuli w tym kraju rynek pracy. Boomer pójdzie do jednego zakładu pracy i będzie tam siedział do końca życia, chwaląc jego wady i przekładając je na atuty.
Rynek pracy w Polsce pozostawia wile do życzenia. Ogromne korporacje przenoszą się z Chin do Polski, bo mamy mniejsze mniemanie o sobie i fantazje zarobkowe.
Mojego przyjaciela tata, pracuje od 15 lat w jednej z większych firm produkcyjnych w Polsce. Ostatnio rzucili go w delegacje do Niemiec (i łaskawie dopłacili mu do wypłaty 25% więcej, a zarabia lekko powyżej najniższej XD). Okazało się, ze na tej samej hali w Niemczech nakład pracy jest mniejszy, na stanowiskach, gdzie w Polsce stoi jeden pracownik, w Niemczech stoi dwóch Niemców i zarabiają znacząco więcej.
Dalej sobie niszczmy rynek pracy, to młodzi będą bardziej pałac się do pracy XD
#pracbaza #studbaza #praca
MagicznyKarolek - A wy się dziwicie? 
Boomerzy popsuli w tym kraju rynek pracy. Boome...

źródło: comment_1599736303xYRRQeJhdspGWBT3uBlhUU.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@robertx: Gdy rynek pracy jest tak zniszczony ciężko cokolwiek poczynić. Najlepiej wpajać młodym, ze są warci więcej niż najniższa krajowa. Nikt nie powinien się bać, zażyczyć sobie stawki wynagrodzenia, która mu pozwoli przeżyć miesiąc w godnych warunkach
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: @Romoro: A może warto na problem spojrzeć troszeczkę szerzej? Za najniższą 1950 faktycznie ciężko się utrzymać ale pracodawca na takiego pracownika płaci przecież 3130. Za taką już byłoby troszkę łatwiej, prawda? 1/3 pensji na dzień dobry zabiera nam nasze kochane Państwo, a gdzie pozostałe podatki. To nie "boomerzy" pracujący za 2k do ręki są winni tej sytuacji
  • Odpowiedz
@robertx: Pewne reformy także trzeba poczynić w poprawie standardów. W państwach skandynawskich palci się ogromne podatki, a jednak da to wszytko pogodzić z życiem na wysokim standardzie. Mnie smuci, gdy w Polsce ojciec, który ma na utrzymaniu trójkę dzieci ma problem z odłożeniem na wizytę stomatologiczną... nosz #!$%@?. Dość tego upadlania się. Młodzi to widzą. Zaczynają pracować, wraz z pierwsza wypłata pojawia się ogromne zażenowanie. Zwalniają się i zaczynaja siedzieć na
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: No to konkretnie jakie reformy poza obniżką podatków poprawiłyby sytuację polskich pracowników oraz pracodawców?
Ten Mercedes o którym wyżej wspomniałeś to też kwestia cudownego polskiego systemu podatkowego gdzie trzeba sobie robić koszty leasingami na wszystko co się rusza. Poza tym w nawet małym przedsiębiorstwie za te 1500 czy 2k na miesiąc nie podniesie się niewiadomo jak warunków, to raz. A dwa szef nie pyta co Ty robisz ze swoimi pieniędzmi
  • Odpowiedz
boomerzy wszystko psuja, najgorsze bo jest ich najwiecej.

Sa niedostosowani do swiata, uposledzeni i przez nich caly rozwoj stoi w miejscu


@InterferonAlfa_STG: nie wiem czy troll czy nie ale na wszelki wypadek odpiszę:
Ale wiesz, że świat w którym mieszkasz, rzeczywistość która Cię otacza, wszelkiego rodzaju dobra materialne jak telefony czy komputery to właśnie zasługa tych "boomerów"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx: nie, to nie jest zasluga boomerow. To jest zasluga 5% łebskich ludzi, ktorzy wszystko posnueli do przodu.
Te 5% ludzi jest tak samo albo nawet lepiej przystosowana do innowacji i nowych sposobow myslenia i przetwarzania jak Ty czy ja.
I te 5% (formalnie z pokolenia boomerow) mogloby popchnac swiat duzo dalej, gdyby nie mentalny rak boomerow
  • Odpowiedz
@robertx: No jasne? W PRL’u wujek Sławek uderzył kilofem w węgiel i wypad iPhone XD
Weź się nie kompromituj porównując jednostki (naukowców, ludzi wykształconych, innowacyjnych) do boomerow, którzy całe życie siedzą w jednym zakładzie
  • Odpowiedz
@robertx: Boomerzy, to osoby które wychowały się za komuny. Wszytko było im podsuwane pod nos przez państwo. Zaczynając od mieszkań wspólnotowych, a kończąc na często mało produktywnej pracy z której dało się utrzymać siebie i rodzine na jako takim poziomie. Są to osoby, które uważają się za niewiadomo kogo: „ja w twoim wieku”, „kiedyś to było” itd...
Ludzie młodzi, pomimo zmiany czasów na lepsze mają ciężej
  • Odpowiedz
@robertx: to wina p0laków urodzonych w PRL, którzy mają domy, mieszkania hehe z przydziału, więc nie musza myslec z perspektywy zycia od 0, bez spatku, bez pomocy rodziny tak jak mlode osoby - np. ja

Niech głosują nadal na POPIS, czy inne lewicowe partie, ja sobie poradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+ ha tfu na bezrobotnych/pracujących w budżetówce za podatki
  • Odpowiedz