Wpis z mikrobloga

@text: chyba sobie jaja robią

@ChacharZWarszawy: co w tym złego? wyobraź sobie że mam wpisać do kompa 10 takich faktur, cześć z netto, część z tesco itp, i dla każdego sklepu mam znać ten system numeracji faktury?
Ustawa mówi: każda faktura ma mieć swój unikalny numer, tutaj faktycznie jak wyżej przytoczono, mam REBUS.

Teraz sobie wyobraź że dzwoni Pani z urzędu skarbowego i mówi: ten numer nam się nie zgadza,
@kuncfot: jeśli korzystasz z paragonu fiskalnego z NIP jako faktury uproszczonej (zamiast poprosić o fakturę na podstawie paragonu), masz po prostu wpisać dane, które jednoznacznie identyfikują dokument. Faktur uproszczonych nie wprowadzasz do JPK do końca roku.
ale to co wkleiłeś to paragon. Zrobili ci fakturę na podstawie paragonu.

@ChacharZWarszawy:
To nie moje, to z grupy księgowych. Ale ja dostaję podobne "paragony fiskalne", które są wg sklepów jedynymi fakturami, które moga wystawić. Albo inaczej, nie tyle fakturami, co mają moc faktur wg nich. Nie znam się dokładnie, ale upierają się, że tylko to moga dać.
@text: jest straszny burdel z tymi fakturami uproszczonymi, sam fakt, że w kwietniu przegłosowali to z możliwością nieujmowania w JPK i weszło od lipca jest #!$%@?ęty. Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś nie chciał mi przerobić na normalną fakturę, ale może tak rzeczywiście być.
żeby ktoś nie chciał mi przerobić na normalną fakturę, ale może tak rzeczywiście być.

@ChacharZWarszawy:
Tutaj Netto, ja dostałem z Media Expert paragon fiskalny i ni #!$%@? nie chcieli dać klasycznej FV, a z tego paragonu też na mój gust cięzko opisać czy tam zaksięgować. Jest klika ciągów liczb, w różnych miejscach, nic nie opisanego i #!$%@? wie, co teraz księgowy tam wpisuje.