Wpis z mikrobloga

Tworzymy ściągę - katalog danych ze sformatowanej strony internetowej

W ściśle edukacyjnym materiale podaję przykład, jak na własny użytek możemy z dostępnych źródeł internetowych wygenerować prosty arkusz katalogowy danych, np. elementów znormalizowanych, które mogą przyczynić się do ułatwienia naszej pracy. Generalnie poprzez wirtualną edycję treści strony internetowej, możemy w dowolny sposób modyfikować zawartość poprzez zmianę kodu źródła bądź stylów CSS. Tak spreparowaną stronę możemy zapisać np. poprzez wydruk do arkusza PDF. Warto przy tym pamiętać o dobraniu odpowiedniego wymiaru niestandardowego drukowanego arkusza, który kolejno możemy dopasować w przypadku rzeczywistego wydruku.

Zapraszam: [[#146] Jak zrobić ściągę - katalog danych ze sformatowanej strony internetowej](https://youtu.be/jq42_HMIucQ)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #pomocy #pcmasterrace #firefox #chrome
InzynierProgramista - Tworzymy ściągę - katalog danych ze sformatowanej strony intern...

źródło: comment_1599598192EnDxUekbzyXWxX2rLLg4jt.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Litosciwy_Dyktator: Dzięki. Pewnie jedna sprawa to hermetyzowanie kanału tylko na polskiej scenie (i na dobrą sprawę na razie nie chcę tego zmieniać, bo u nas mało takich materiałów), po drugie też pewnie kwestia czasu ile mogę poświęcić na ten kanał. Jednak moje główne źródło utrzymania to praca zawodowa, gdzie po 8 godzinach klepania w 2D/3D/produkcja, w ramach hobby/kanału dalej próbuję coś poskubać wieczorami, żeby móc się jakimiś prostymi sprawami podzielić z
  • Odpowiedz
@2gear: Jeżeli chodzi o szybkość, to na pewno lepsza. W moim trochę trzeba się nakombinować. Ale myślę, że zasadniczo samo Ctrl+C -> Ctrl+V też by dało radę. Zależało mi też na tym, by pokazać ciekawostkę, która może komuś przyda się do wykorzystania w zupełnie inny sposób.
  • Odpowiedz