Wpis z mikrobloga

Zawsze mam bekę jak ktoś mówi, że na rynku nieruchomości jest bańka xD. W najdroższym mieście w Polsce średnia cena za metr kwadratowy to ok. 10-11 tysięcy złotych, gdzie średnia pensja to ok. 6500 brutto. To ma być bańka?

Poznań. Średnia cena za metr 7500 zł. Średnia pensja 5400 brutto.

Wrocław. Średnia cena za metr 8200 zł. Średnie zarobki 5500 brutto.

Kraków. Średnia cena za metr 9500 zł. Średnia pensja 5800 zł.

Dla przykładu w Londynie średnia cena za metr to 12 tysięcy funtów, przy średnich zarobkach brutto 3700 funtów.

Liverpool. Średnia cena za metr 4500 funtów. Średnia pensja 2100 funtów.

Monachium. 11 tysięcy za metr kwadratowy. 4200 euro brutto średnia pensja.

Hamburg. 6200 euro za metr. 3700 średnia pensja.

Sztokholm. 94 tysięcy koron za metr. 39 tysięcy koron średniej pensji brutto.

Goteborg. 60 tysięcy koron za metr. 36 średniej pensji.

Dodać to tego wyższe podatki za granicą i wyższe koszty życia to porównanie jeszcze wychodzi gorzej na Zachodzie.

Ale oczywiście zaraz ktoś się spruje, że on pracując na magazynie, a jego dziewczyna, która pracuje w HMie nie może sobie pozwolić na dwupokojowe mieszkanie w centrum dużego miasta xD.

#warszawa #poznan #krakow #wroclaw #lodz #katowice #nieruchomosci #polska #kredythipoteczny
#takaprawda
Ignacy_Loyola - Zawsze mam bekę jak ktoś mówi, że na rynku nieruchomości jest bańka x...

źródło: comment_1599575593fCoeEWY5a2KyunqlkKAHTY.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignacy_Loyola: Mamy problem ze strzegącym się społeczeństwem młodzi nie robią dzieci bo nie mają gdzie mieszkać. Z drugiej strony ludzie kupują mieszkania i je wynajmują mnożąc swojnmajatek.
Moim zdaniem powinno się płacić kilka % podatku od wartości mieszkania co roku jeśli się masz 2 albo 3+ mieszkania.
Nie jestem socjalista, staram się być wolnosciowcem ale sytuacja w Polsce jest jaka jest.
  • Odpowiedz
@cwiczebny_janusz: zabrzmi to paranoidalnie i paradoksalnie. Ale było trzy. Gdyby nie było trzy ludzie by tego nie pulsowali. Ale że moderacja ostatnio specjalizuje sie w edytowaniu tytułów, edytowaniu opisów to i pewnie i komentarze edytują.
Jestem bardzo nie pożądanym użytkownikiem wykopu bo moje opinie trafiają w punkt i często gęsto nie pozwalają rozwinąć skrzydeł sponsorowanym lub politycznym znaleziskom.
Zastanów sie czy 217 osób mogło sie mylić?
Jestem bardzo kilowany
  • Odpowiedz
@pwone: zabrzmi to paranoidalnie i paradoksalnie. Ale było trzy. Gdyby nie było trzy ludzie by tego nie pulsowali. Ale że moderacja ostatnio specjalizuje sie w edytowaniu tytułów, edytowaniu opisów to i pewnie i komentarze edytują.
Jestem bardzo nie pożądanym użytkownikiem wykopu bo moje opinie trafiają w punkt i często gęsto nie pozwalają rozwinąć skrzydeł sponsorowanym lub politycznym znaleziskom.
Zastanów sie czy 217 osób mogło sie mylić?
Jestem bardzo kilowany na
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: jeśli to prawda to jest materiał na giga aferę. Jest tylko jeden problem. Jak to udowodnić? "Czy 217 osób mogło się mylić?" za długo siedzę na wykopie aby to był jakikolwiek argument dla mnie.
  • Odpowiedz
@pwone: no własnie po tej akcji też jestem w szoku. to jest moje najczęstsze motto i nigdy nie mowie sześć.
hyba musze hasło poraz kolejny zmienić ale, nie wiem jestem w szoku. Do tego poniżej wpisu dałem przykład uśredniania. podajca zarobki 90 os i 10 osób.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanDyletant: jaki #!$%@? cywilizowany? XD w Berlinie (najbiedniejsze duże miasto Niemiec) kawalerka jak jesteś studenciak to 600€< a jak nie to 900€< xD
  • Odpowiedz
abrzmi to paranoidalnie i paradoksalnie. Ale było trzy. Gdyby nie było trzy ludzie by tego nie pulsowali. Ale że moderacja ostatnio specjalizuje sie w edytowaniu tytułów, edytowaniu opisów to i pewnie i komentarze edytują.

Jestem bardzo nie pożądanym użytkownikiem wykopu bo moje opinie trafiają w punkt i często gęsto nie pozwalają rozwinąć skrzydeł sponsorowanym lub politycznym znaleziskom.

Zastanów sie czy 217 osób mogło sie mylić?

Jestem bardzo kilowany na swoje opinie tu i nie pierwszy raz ktoś zmienia mi ortografię lub zamienia słowa.

Prawdopodobnie to jest wpis sponsorowany przez deweloperke i im coś nie pykło . Wykop zarabia na takich klientach .

Dziękuję
  • Odpowiedz
@maciasno1: Dlaczego? W takiej Warszawie dojazd do pracy w godzinę, to jest standard czasowy. Dzisiaj nawet rozmawiałem o tym z kolegą, który tam mieszka i żyje. Średnio z odwiezieniem dziecka do przedszkola, zajmuje mu to ok. 1,5 godziny. Etatowcy z Łodzi codziennie jadą do pracy w stolicy. Szefowa mojego różowego paska, dojeżdżała 4 lata z KATOWIC do Wrocławia. Jak jeszcze nie było AOW, to z Żernik na Borek w szczycie
  • Odpowiedz
@mookie: ale właśnie z tych powodów, które wymieniłeś jest u nas jeszcze względnie tanio w nieruchomościach. Im bardziej społeczeństwo będzie się kapitalizowało i im większą będzie mieć siłę nabywczą, tym bardziej nieruchomości będą drożeć - wskaźniki zarobków i majątku będą równać do poziomu krajów z gospodarkami rozwiniętymi, ale również ceny nieruchomości będą dążyć do poziomów cen w krajach rozwiniętych. Kolejnym argumentem za tym są wciąż stosunkowo wysokie stopy zwrotu z
  • Odpowiedz