Wpis z mikrobloga

planuje niedlugo wyjechac do #uk #emigracja i mam kilka pytan

1. ile za sensowne mieszkanie 2 pokojowe (moze byc sypialnia + pokoj dzienny, to chyba sie 1 bed w takim razie nazywa?) w londynie? ot taki sredni standard byle dalo sie mieszkac. nie wiem gdzie bym pracowal bo celuje ogolnie w szeroko pojete korpo, na chwile obecna pewnie byloby to zdalne, a potem sie zobaczy. wiem ze to sie waha od lokalizacji no ale +/-
2. gdzie szukac ogloszen z mieszkaniami?
3. ogloszenia o prace - ja szukam w korpo wiec glassdoor, linkedin, cos jeszcze polecacie? jakis odpowiednik pracuj.pl? wiadomo chce tez na stronkach cos popatrzec firm
4. wedlug glassdoor srednia pensja w moim stanowisku to 45k gbp/rok. jak sobie to tak przeliczalem to wychodzi okolo 2800 gbp na reke. chce wyjechac z moja dziewczyna i ona raczej bedzie pracowac jako stylistyka paznokci, rzes itd. i tak patrzylem ze w londynie nail technican zarabia okolo 1500 gbp na reke. myslicie ze za te 2 pensje idzie jakos normalnie wynajac mieszkanie i jakos zyc bez biedowania?
  • 30
@cheesburgerowy-latino-lover: Bez historii kredytowej agencja nie wynajmie Ci mieszkania. Landlord insurance Cie odrzuci, a koszt to 1000f plus. Do tego rachunki typu council tax etc. I masz 1500f miecha.
2. rightmove, zoopla
3. Jakies cv library etc generalnie ktos musi Cie polecic, wiec linkedin
4. Bedzie to normalne zycie, bez szalenstw. Jak dojdzie auto czy inna komunikacja miejska, koszty zycia to okaze sie, ze 3k funtow to tylko na zycie idzie.
@cheesburgerowy-latino-lover z wizą to może być różnie, ale możesz sobie znaleźć informacje na temat systemu punktowego jaki ma obowiązywać w UK.

Napisałeś coś odnośnie Schengen, to coś źle czytałeś bo UK nie jest w Schengen i Schengen nie ma nic do pracy.
Granice dla turystów będą otwarte napewno, ale jeśli chodzi o pracę i życie w UK to zrobi się bardzo pod górkę.
No chyba że twój zawód będzie na liście i
@cheesburgerowy-latino-lover: dobra Mirku, bo ja sobie mogę z Ciebie idiotę robić, ale jednak szkoda jak sobie plany/marzenia przesrasz z powodu niewiedzy. Może mnie tu inni jak np. @Dansann wesprą i potwierdzą, żebyś nie myślał, że Cię robię w bambuko, ale wyjechać do UK musisz teraz.

Poczytaj sobie jak bardzo sytuacja się zmienia, bo sprawiasz wrażenie kogoś kto nie ma zielonego pojęcia jak wygląda sytuacja.

Do końca roku możesz sobie przyjechać, wyrobić