Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia.
Pamietam jakby to było wczoraj: lotnisko, jeden bagaż, komputer, bilet w ręku i marzenia. Samotna emigracja nie jest łatwa. Szukanie pracy, nieprzespane noce i wewnętrzne rozterki czy w ogóle warto. Inny kraj, inny język, inni ludzie. Rodzina i dawni przyjaciele w Polsce. I ciagle zadawanie sobie tego samego pytania „czy warto?” „Czy dam radę?”
Dzisiaj wiem, ze warto. Spełniłam swoje marzenia o dobrze płatnej pracy w zawodzie, o przyjaciołach i życiu jakim zawsze chciałam żyć. O wolności i podejmowaniu decyzji samej za siebie. Niedługo kupuję mieszkanie w centrum Oslo, mam najlepszego psa na świecie (#runkapunka) i możliwości jakich nie wiem czy miałabym w Polsce.
Człowiek powinien dążyć do spełnienia swoich marzeń, mimo przeciwności losu.

Miłego dnia! (ʘʘ)
sjasmin - Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia. 
Pamietam jakby to było ...

źródło: comment_1599539868Fhxej2cDG1J8EoGSn7zjn8.jpg

Pobierz
  • 359
@pan_jajko: Nie jestem masochistą, żeby dojeżdżać godzinę samochodem z poludnia i mieszkać w przemysłowej francuskiej części xD nie mówiłem o Wiltz, północ to nie tylko Wiltz a masa miast, miasteczek i wsi. Btw to już wolałbym Wiltz niż cokolwiek na południu. No ale koniec końców wszystko kwestia dostępnego budżetu i preferencji ¯_(ツ)_/¯
@pan_jajko: Tak jak pisałem wszystko kwestia tego, co preferujesz. Mnie bardziej zależy na spokojnym miejscu i bliskości np lasu czy rzeki niż pozostałości kopalni i huty, dlatego od razu odrzucam wszystko poniżej stolicy. Pochodzę ze Śląska i dla mnie południe Lux to Śląsk xD
@sjasmin: 700k NOK czy PLN? To albo tam takie tanie mieszkania, albo takie wysokie pensje. W Polsce w pojedynkę trudno w 4 lata uzbierać na choćby wkład własny...
@sjasmin: Ale wiesz, że ludzie którym nie wyszło tutaj tego nie napiszą? xd Także fajnie, że masz fajne życie jak twierdzisz, ale dziwi mnie to że musisz się z tym dzielić z wykopkami. Wydaje mi się, że coś Cię jednak trapi i dlatego szukasz tutaj atencji i pocieszenia że chociaż materialnie jest ok, a z przyjaciółmi tak to jest że raz są a raz ich nie ma. Anyway xD, miłego życia
@sjasmin: Znałaś norweski gdy przyleciałaś? Spotkałam się z opinią, że bez norweskiego ciężko znaleźć pracę, nie traktują Cię wtedy na równi - aczkolwiek wyczytałam to na p0lackiej grupie więc patrzę na to z przymrużeniem oka i wolę spytać kogoś z ogładą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)