Wpis z mikrobloga

@Kosciany: religia jest potrzebna. Na religi można odrobić/przepisać zaległe zadania, prace domowe i nauczyć się na sprawdzian który będzie po niej. Gdyby nie religia zdawalnosc spadłaby o 30% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kosciany: Sceptycyzmu. Negowałem w myślach to, co słyszałem na religii, bo od pewnego wieku wydawało mi się to sprzeczne z tym, czego się dowiadywałem z życia i książek. Nauczyłem się też żeby nie wchodzić w polemikę na ten temat z tłumem, bo głupie cipy chcące przypodobać się księdzu w ogólniaku dostały piany na pyskach, gdy kolega zapytał się o dinozaury i ewolucję. Byliśmy w klasie bio - chem, a one
  • Odpowiedz
@Kosciany: w licbazie miałam katechetę, który robił nam lekcje religioznawstwa. Nie musiałam się uczyć ani jednej modlitwy i miło było posłuchać mądrego, doświadczonego człowieka - dlatego nie zrezygnowałam pomimo bycia ateistką
  • Odpowiedz
Co wam się w życiu przydało czego nauczyliście się na lekcji religii.


@Kosciany:

- Że lepiej godzinę pospać dłużej niż iść na religię
- Że lepiej godzinę wcześniej wyjść ze szkoły niż siedzieć
  • Odpowiedz
@Kosciany: Że nawet na najgłupsze pytanie można udzielić sensownej odpowiedzi. Miałem zajęcia z księdzem który na każde, nawet najgłupsze pytanie potrafił odpowiedzieć. Świetnie go wspominam, naprawdę inteligentny gość.
  • Odpowiedz
@Kosciany: Nas katechetka w podstawówce uczyła całkiem przyjemnych piosenek, jedną taką o tym, żeby oddać ręce bogu (piosenka z klaskaniem) śpiewałam sobie ostatnio przy sprzątaniu. Ale nie wiem, czy to znaczy, że przydało mi sie to w życiu - gdybym jej nie znała, to śpiewałabym co innego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kosciany: że watykan to obcy najeźdzca na teren polski a nazwa pochodzi od pogańskiego bóstwa

In ancient Roman religion, Vagitanus or Vaticanus was one of a number of childbirth deities who influenced or guided some aspect of parturition, in this instance the newborn's crying.[1] The name is related to the Latin noun vagitus, "crying, squalling, wailing," particularly by a baby or an animal, and the verb vagio, vagire.[2] Vagitanus has
  • Odpowiedz
@Kosciany: pamiętam że księżulo chciał typowi w----ć zagrożenie z religii bo za dużo z nim dyskutował na lekcjach, ogólnie koleżka (którego z oczywistych względów ochrzciliśmy przezwiskiem „księdzu”) skupił się na zbijaniu wszystkich argumentów duchownego, co robił namiętnie i skutecznie, sądząc po tym, jak bardzo pan w sukience chodził w-------y po lekcjach z nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz