Wpis z mikrobloga

@niebieskisufit pracuję w bolzce w fińskim korpo i jestem zajarany finami i ich podejściem do pracy. Byłem tam u nich na tydzień i wydają się całkiem spoko ludźmi, rób AMA co robić, jak wyjechać, gdzie jechać - co gdzie i jak :d
  • Odpowiedz
@niebieskisufit: studiowałem pół roku w Tampere. Pamiętam, że bliżej grudnia kiedy dzień był co raz krótszy i jasno było 9-14 to potrafiłem iść spać o 23 i budzić się następnego dnia około 11-12. Best sleep ever. Fajny kraj, ale osobiście nie chciałbym yam mieszkać dłużej. Zbyt ponury kraj w okresie zimowym
  • Odpowiedz
  • 4
@niebieskisufit ogolnie mozesz zrobic pare filmow o poradach co do wyjazdu do Fiblandii, ale i ciekawostkach zwiazanych z pobytem tam. Wyjechales z jakas ekipa? Z partnerka? Generalnie znosne dziewczyny tam sa?
  • Odpowiedz
@Loob77: Wyjechałem z dziewczyna, czy znośne? Praktycznie każda ma kolorowe włosy a jeśli nie kolor to tylko blondynki, wydaje mi się ze są bardzo rozwiązłe, lubią imprezować, to chyba jak każde ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo dużo jest młodych matek i młodych ojców ale nie widać po nich ze to patusy, możnaby dużo opowiadać i dlatego chciałbym zacząć coś nagrywać
  • Odpowiedz
@SiDi: Polska zimą wcale nie jest dużo lepsza. Niby dzień trwa od 8 do 15 ale co z tego, skoro normalnych zim już nie ma, zamiast tego masz 4 listopady w roku, gdzie oglądasz non stop szaro-burą późną jesień przy temperaturze +3 stopni. W takich warunkach trudno jest ten dzień od nocy odróżnić.

Nie wiem czy nie wolałbym mieć dnia od 9 do 13 w zimie ale za to każdej zimy
  • Odpowiedz
@Antorus: zima jest spoko, często o godzinie 10-11 masz wrażenie ze słońce już zachodzi, ae@ten zachód potrafi trwać 3-4 godziny, mieszkałem chwilkę w Hiszpanii i tam słońce w zimie miałem do 18-19 i dosłownie widać było jak słońce spada pionowo w dół - zachód trwał 20 minut, idzie się przyzwyczaić do wszystkiego :)
  • Odpowiedz
@szymkov: Kurde, ja 3 lata temu jak zwalnianiem się w Polsce to zarabiałem 2,6k PLN wiec widziałem stówkę więcej, nie ma się czym chwalić ale nie żałuje ze odszedlem i wiem ze nie wrócę do zarobków w PLN
  • Odpowiedz
@rydzo:

I w sumie łosie albo sarny na drodze to nie jest dla kierowcy taka fajna sprawa


no nie jest, zwłaszcza, że u nas często mają okres lęgowy na lewym pasie autostrady

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz