Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was programuje w parach (pair programming)? Jakie wrażenia?

Na reddicie często czytam, że ktoś tam pracuje w ten sposób, a w Polsce raczej się z tym nie spotkałem.
Jakby nie patrzeć to u nas najbardziej popularny jest Scrum (na świecie też, ale mimo wszystko programowanie ekstremalne też ma jakiś udział w rynku).

#programowanie #programowanieekstremalne #extremeprogramming #pytanie #agile
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trevoz: Tak, pracuje w firmie która duży nacisk kładzie na pair programming. Nie każdy jest stworzony do pracy w parach, czasem masz wrażenie że przepalacie dużo czasu ale jest to naturalne. Fajnie jest tak pracować na początku po przyjściu do firmy bo masz spoko wdrożenie itp aczkolwiek czasem na dłuższa metę to potrafi męczyć
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: niby nie wyklucza, ale pair programming mi się mocno kojarzy z programowaniem ekstremalnym, nie słyszałem nigdy (ani w PL ani za granicą), żeby ktoś pracujący w scrumie programował w parach. Nie mówię, że takich sytuacji nie ma ofc.
  • Odpowiedz
@trevoz: ja lubie pair programming, jak jest ciężki problem do ogarnięcia. W normalnych okolicznościach to raczej marnowanie czasu. Jak każda metodologia pair programming powinien być wybierany przez zespół, narzucanie scruma czy pair programmingu to debilizm
  • Odpowiedz
@trevoz: Pair programming jest tyle specyficzny, że obu programistów musi być na zbliżonym poziomie (a nie tak, że jeden odwala całą robotę).

Ujowe jak masz to robić z kimś kto kompletnie nie ogarnia komunikacji - czyli np. nie będzie mówił na głos, nie będzie minimalnej dyskusji. Oczywiście dotyczy to tak samo Ciebie. Albo jak się zwyczajnie nie lubicie z tą drugą osobą XD

IMO produktywność rośnie BARDZO. Dużo lepszy kod
  • Odpowiedz