Wpis z mikrobloga

Niektórzy odpinają przednie koło (i siodełko?) i przewożą jako bagaż.


@dybligliniaczek: + owinąć streczem i będzie duzy bagaż. Chyba jest za to ekstra opłata, ale głowy nie dam. > tylko że tam pisze że w przedsionku można przewozić tylko gdy dany pociąg ma oznaczenie że wolno przewozić a ja chciałbym tak zrobić w jakimkolwiek pociągu

@dybligliniaczek: Imo może być problem. Zawołałbym wykopowego konduktora @shishu ale ten znowu konto usuwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dywanikolyfer: trzeba zapytac konduktora czy mozesz przewieźć rower w pociagu. Jesli pozwolą możesz to zrobic w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu. Opłata za przewóz roweru jest stała i nalezy ją uiścić po wejściu na pokład. Zabezpieczenie roweru nalezy do Ciebie. Drużyna konduktorska moze odmówić przewozu jesli uzna, ze bedzie to niemożliwe lub bedzie utrudniać podstawowe zadanie jakim jest przewoz pasażerów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: mylisz.

Jeśli przewóz jest dozwolony to albo w miejscu przystosowanym (haki), albo w nieprzystosowanym (przedsionek ostatniego / pierwszego wagonu).

Jeśli nie jest dozwolony to nie jest i tyle ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pociongowy: jeśli ostatni i pierwszy wagon to sypialny lub 1 klasa wówczas nie można (bo w sypialnych i w 1 klasie przewóz rowerów jest zabroniony).

Albo jak skład jest przełączany na trasie i wagon ostatni stanie się wagonem w środku, wówczas również nie można.

EZT-y to osobna sprawa, tam mamy po 6 haków i ani jednego roweru więcej nie zmieścimy. Ja za każdy rower ponad stan pobieram 9,10 plus 52 złote
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumpa_bobi: fakt. Pierwsze dwa akapity mają ogromne znaczenie, a nie uwzględniłem tego z mojej odpowiedzi. Dzieki za odpowiedz. Czlowiek cale zycie sie uczy ale chociaz bede o tą wiedzę madrzejszy lub po prostu bede mogl sprecyzowac moja odpowiedz.
@dywanikolyfer: Jeśli w wyszukiwarce połączeń na rozklad pkp zaznaczysz "przewóz rowerów" i wyskoczy Ci Twój pociąg z dopiskiem "przewóz rowerów w wagonach nieprzystosowanych" to teoretycznie można w nich przewozić w ostatnim wagonie, oczywiście jak wspomniano wcześniej - jeśli będzie miejsce.