Wpis z mikrobloga

Mirko pomocy. Jestem w trakcie budowy domu i obecnie muszę podłączyć studnię głębinową z domem. Studia głębinowa już wykopana, pompa zamontowana. Chodzi o dociągnięcie rury i przewodu od domu do studni i podpięcie wszystkiego. Zarówno rurę, jak i przewód, mamy już wypuszczone z domu przez hydraulika, odległość od studni to ok. 10 metrów.
Koleś, który przyjechał z firmy wyliczył podłączenie studni na ok. 5,5k. W tej cenie jest wykopanie dołu wokół studni pod kręgi, koszt kręgów oraz ich obsadzenie, wykopanie dołu prowadzącego rury i kable od domu do studni i podpięcie wszystkiego. Sama cena wydaje mi się w miarę ok, oprócz tego jak wyliczał, że przygotowanie wykopu pod kabel i rury (które już są kupione i podłączone w domu), to ok. 170 zł za metr. Za 10 metrów wykopu robi już się 1700 zł i właśnie tutaj to wydaje mi się grubą przesadą.

Taguję Białystok, bo może ktoś z okolic ma kogoś do polecenia.

#budujzwykopem #budowadomu #hydraulika #bialystok
  • 12
@hocuspocus: Wcześniej tak kombinowałem, ale same kręgi + ich dowóz trochę kosztuje, do tego ich obsadzenie, podłączenie całej instalacje, wyregulowanie ciśnienia, etc. Zbierają się rzeczy, których jeśli nie potrafisz zrobić, to IMHO możesz zrobić je źle i potem znowu płacić za naprawę. Natomiast rzeczywiście zastanawia mnie najbardziej koszt tego wykopu od domu do studni, bo wychodzi rzeczywiście drogo.
podłączenie całej instalacje, wyregulowanie ciśnienia


@Kapitan-Planeta: tym sie nie przejmuj - dasz radę... najgorsze są kręgi, bo to delikatne gówno, ale rozumiem, że wkopujesz 2 sztuki. Możesz wykopać większy dołek, wstawić i obsypać (przy większej ilości byłby problem). W środek wstawiasz hydrofor, podłączasz, regulujesz ciśnienie, żeby sporo zapasu było i gotowe.